Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjedzie dzisiaj na Śląsk, ale nie pojawi się w Katowicach – jak pierwotnie planowano. Spotka się z mieszkańcami Chorzowa i Sosnowca. W rejonie, gdzie pojawi się prezydencka kolumna, trzeba liczyć się z utrudnieniami na drogach.

Wizyta głowy państwa rozpocznie się o godzinie 15.15 od oficjalnej uroczystość w Gmachu Sejmu Śląskiego, podczas której Prezydent wręczy akty powołania w skład Narodowej Rady Rozwoju.

Aktualizacja: Jak poinformował tuż przed godziną 10.00 Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, katowicka część wydarzenia została odwołana. Wizyty prezydenta nie będzie, ale odwiedzi Chorzów i Sosnowiec.

Reklama

Kolumna prezydencka uda się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie gdzie o godzinie 16.30 będzie mieć miejsce spotkanie z mieszkańcami. Oczekującym na wizytę głowy państwa czas umili występ zespołu Ligocianie.

Jak w każdy poniedziałek wstęp do muzeum tego dnia jest bezpłatny.

Kolejnym punktem wizyty w regionie będzie spotkanie Pana Prezydenta z mieszkańcami Sosnowca, które rozpocznie się o godzinie 18.30 na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP przy ul. Klimontowskiej 21. Dla wszystkich przybyłych strażacy przygotowali Dzień Otwarty w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”, który rozpocznie się o godzinie 16.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.