Reklama

Padł blady strach na kąpiących się w „sztucznej Rawie”. Powstanie regulamin dla fontann w Katowicach, który ma ukrócić ich używanie niczym basenów lub wanien. Nie będzie mycia stóp i innych części ciała, prania teraz też nie będzie można zrobić. Karać mają zamiar też za posiadanie „materiałów i narzędzi niebezpiecznych” przy fontannach. Regulamin ma zostać wprowadzony w drodze uchwały przez Radę Miasta Katowice.

W maju po libacji alkoholowej przy „sztucznej Rawie”, w trakcie której kobieta poślizgnęła się w niecce i straciła przytomność, do magistratu z prośbą o zabezpieczenie fontanny zwrócił się radny Dawid Durał.

– Interpeluję o spuszczenie wody ze sztucznej rawy do czasu zabezpieczenia możliwości wejścia do niej. Interpeluję o wykonanie takich zabezpieczeń sztucznej rawy aby wejście i kąpiel było niemożliwe – pisał rajca.

Podobnie jak w przypadku kąpiących się w fontannach, tak i z odpowiedzią na interpelację miasto sobie nie poradziło. W teorii magistrat powinien odpowiedzieć w ciągu dwóch tygodni na pismo radnego, w praktyce Durał czeka już ponad miesiąc.

W między czasie w sprawę zaangażował się Przewodniczący Rady Miasta Katowice Maciej Biskupski z Forum Samorządowego, który pod koniec czerwca złożył interpelację odnośnie opracowania regulaminu dla korzystania z fontann w mieście. To ma jego zdaniem pomóc.

– Wnoszę o opracowanie projektu uchwały wraz z Regulaminem określającym zasady korzystania z fontann. Ze zdumieniem odbieram propozycje rozwiązania problemu osób kąpiących się w fontannach na terenie Katowic. W mojej ocenie najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest podjęcie przez Radę Miasta Katowice uchwały, która pozwoli na uregulowanie stanu prawnego i skuteczne podejmowanie interwencji przez Straż Miejską i Policję wobec osób łamiących Kodeks Wykroczeń – napisał Maciej Biskupski.

Regulamin już jest

Biskupski przygotował już gotowy projekt regulaminu dla fontann – jest w nim zapisane m.in., że nie można się w nich myć i kąpać, wprowadzać zwierząt, zaśmiecać i zanieczyszczać, „wlewać substancji płynnych”.

Regulamin dla fontann

Gość Studia InfoKatowice.pl Dawid Durał odniósł się kilka dni temu właśnie do interpelacji radnego Biskupskiego. Podkreślił, że nie rozwiąże to całkowicie problemu, ale częściowo może pomóc.

– Jeżeli jeden rodzic z drugim, dostanie raz, drugi, trzeci mandat, myślę, że dzieci tam zaprzestaną w jakimś stopniu kąpieli. Tam jest zbyt łatwy dostęp – mówi radny Durał. – Z chęcią bym się pod tą interpelacją podpisał – dodał.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.