Urząd Miasta Katowice / fot. Ewa Waszut / InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto chce udostępnić dwa lokale pod działalność kulturalną. Szuka chętnych do kolejnej edycji programu „Lokal na Kulturę”. W sumie Katowice do tej pory, w trakcie wszystkich edycji programu udostępniły już 77 lokali z czego 36 zostało wynajęte, a obecnie działają 24.

Program „Lokal na Kulturę” powstał, by wspomagać organizacje prowadzące działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Jak to działa? Wystarczy ciekawy i twórczy pomysł na inicjatywę związaną z szeroko pojętą kulturą, a urząd udostępnia na wynajem wybrane lokale w atrakcyjnych cenach za metr kwadratowy.

Reklama

W obecnej, jedenastej edycji do konkursu „Lokal na kulturę” wystawione 2 lokale:

– ul. Adamskiego 11 (72,20 m2 + piwnica 20,48 m2).

– ul. Dąbrowskiego 2 (89,13 m2).

Do konkursów na najem lokali użytkowych pod nazwą „Lokal na kulturę”  przeznacza się lokale użytkowe stanowiące własność miasta Katowice, zarządzane przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla których nie ustalono najemcy w wyniku dwukrotnego wystawienia do przetargu.

Zainteresowane osoby mogą składać oferty do 23 lipca br.

Więcej informacji na stronie www.lokalnakulture.pl.

A już wkrótce w ramach „Lokalu na Kulturę” nastąpi otwarcie nowego miejsca na kulturalnej mapie Katowic. Black Woolf na ulicy 3 Maja 25 to autorski koncept stworzony z miłości do literatury i wysokiej jakości kawy. Ideą tego miejsca będzie upowszechnianie czytelnictwa w językach obcych, promowanie niszowej prasy zarówno polsko jak i anglojęzycznej oraz popularyzacja kawy jakości specialty. Black Woolf będzie również miejscem ciekawych wydarzeń, warsztatów, spotkań z ludźmi świata książki i rozmów przy kawie. Otwarcie planowane jest na drugą połowę lipca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.