Letnie Kino Plenerowe na osiedlu Witosa / fot. Paweł Kowalski

Osiedle Witosa w Katowicach doczeka się instytucji kultury? To coś czego brakuje w tym rejonie miasta od lat, ten brak łatano m.in. za pomocą Budżetu Obywatelskiego. Teraz jest wniosek do budżetu miasta na przyszły rok o utworzenie instytucji kultury na osiedlu Witosa.

Wniosek do budżetu na 2020 rok w tej sprawie złożył Krzysztof Kraus z Forum Samorządowego.

– Utworzenie instytucji kultury wraz ze wszystkimi działaniami towarzyszącymi jest realizacją wieloletnich próśb i artykułowanych przez Mieszkańców oczekiwań. W mojej ocenie racjonalne i warte rozważenia jest sprzężenie realizacji niniejszego działania z koniecznością stworzenia nowej przestrzeni dla ulokowania Dyrekcji i Działów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach – napisał w swoim wniosku do władz miasta, radny Krzysztof Kraus.

Na decyzję w sprawie interpelacji trzeba będzie poczekać kilka miesięcy, gdy znany będzie projekt budżetu.

Wcześniej, jeszcze jako radny dzielnicowy, Krzysztof Kraus złożył wniosek do Budżetu Obywatelskiego na #LOOK, czyli Letni Osiedlowy Ośrodek Kultury. Projekt kosztem ponad 354 tys. zł realizował różnego rodzaju wydarzenia plenerowe na terenie osiedla Witosa. W sumie było ich 18 – m.in. koncerty, dmuchańce, festyn rodzinny, pokazy teatralne czy kino pod chmurką.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.