Na czerwono planowany zakres ulicy Nowogliwickiej / fot. UM Katowice

Ulica Nowogliwicka już się projektuje, jak ten etap się zakończy, to miasto deklaruje, że ogłosi przetarg, a następnie ruszy budowa jej pierwszej części. O powstaniu drogi mówi się od lat, ale powoli zaczyna być coraz bardziej realna.

Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. „Budowa połączenia drogowego ul. Brackiej z ul. Żelazną (planowana ul. Nowogliwcka)”. Dokumentacja projektowa określi dokładnie jak będzie wyglądała przyszła droga, która pobiegnie wzdłuż Rawy, przez tereny dawnej huty „Baildon” i ominie od północy Załęże.

Nad projektem pracuje „Biuro Studiów i Projektów Komunikacji” Sp. z o.o. z Katowic. Efekty mają być gotowe do 30 stycznia 2020 roku.

– Po uzyskaniu decyzji administracyjnych zostanie ogłoszone postępowanie na wybór Wykonawcy robót budowlanych. Na dzień dzisiejszy nie można szczegółowo określić terminu wykonania i tym samym otwarcia ulicy Nowogliwickiej – poinformował wiceprezydent Bogumił Sobula, w odpowiedzi na pytanie radnej Magdaleny Wieczorek.

Zgodnie z wcześniejszymi planami miasta, do 2021 roku ma zostać zrealizowany pierwszy etap inwestycji, czyli fragment drogi od ul. Brackiej do ul. Johna Baildona. Powstanie także plac publiczny pieszo-drogowy w rejonie skrzyżowania ulic Tarasa Szewczenki i Gliwickiej. Przebudowie ulegnie skrzyżowanie z ul. Bracką.

Drugi etap to kontynuacja budowy ul. Nowogliwickiej do skrzyżowania z ul. Żelazną.

Na termin realizacji mają wpływ postępowania przetargowe, kwoty oferowane przez potencjalnych wykonawców, czy odwołania od decyzji ich wyboru. To wszystko może skutecznie opóźnić inwestycję.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.