Mistrzyni odwiedziła szkołę w Katowicach. Odwiedzi kolejne, gdzie przeprowadzi lekcje wychowania fizycznego. Anita Włodarczyk przyjechała do Katowic na zaproszenie marszałka Jakuba Chełstowskiego i prowadziła lekcje w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach. Wcześniej odwiedziła też szkołę w Tychach. – To inspiracja i przykład – deklarował marszałek Chełstowski. 

Anita Włodarczyk, dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem, wzięła udział w wyjątkowych lekcjach wychowania fizycznego z dziećmi ze szkół podstawowych z Tychów i Katowic

Mistrzyni, w towarzystwie trenera Krzysztofa Kaliszewskiego zachęcała najmłodszych do aktywności i sportowego trybu życia. W sportowej lekcji uczestniczył marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Reklama

– Cieszę się, że tu jestem i mogę w ten sposób zachęcić najmłodszych do aktywności. Nie każdy zostanie sportowcem, ja również będąc w szkole podstawowej nie myślałam o tym, że będę rywalizować z najlepszymi lekkoatletami na świecie. Ważne, żeby aktywnie spędzać czas, ruszać się i mam nadzieję, że będziemy się dziś świetnie bawić – podkreślała Anita Włodarczyk.

Anita Włodarczyk przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji, a sportowa rywalizacja sprawiła im mnóstwo frajdy. Oprócz zmagań na świeżym powietrzu, prezentów od mistrzyni, autografów, nie zabrakło także pamiątkowych fotografii.

– To ogromne wyróżnienie, że dwukrotna mistrzyni olimpijska wspiera nas w promocji zdrowego stylu życia i aktywności wśród mieszkańców regionu. Wczoraj na Stadionie Śląskim podziwialiśmy najlepszych lekkoatletów na świecie, a dzisiaj najmłodsi mają okazję ćwiczyć razem z Anitą Włodarczyk. To inspiracja i przykład, że sport niesie mnóstwo pozytywnych wrażeń i pozwala spełniać marzenia – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Warto przypomnieć, że Anita Włodarczyk i jej trener Krzysztof Kaliszewski są sportowymi ambasadorami województwa śląskiego i Stadionu Śląskiego.

Na przełomie października i listopada planowane są kolejne lekcje WF z Anitą Włodarczyk na terenie województwa. Obecnie nie wiadomo, czy któraś odbędzie się jeszcze w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.