Rada Programowa Teatru Śląskiego / fot Przemysław Jendroska

M.in. Raper, radny, ksiądz i były prezydent Katowic w Radzie Programowej Teatru Śląskiego. Nową Radę powołaną przez Zarząd Województwa Śląskiego tworzą przedstawiciele samorządu, nauki i sztuki.

Rada jest organem doradczym marszałka Jakuba Chełstowskiego.

– W skład Rady Programowej Teatru wchodzą przedstawiciele świata kultury, nauki i polityki, w tym: Waldemar Bojarun, Miłosz Borycki, Ks. Piotr Brząkalik, Michał Czarski, dr hab. prof. UŚ Krystyna Doktorowicz, Inka Dowlasz, Łukasz Goik, Alicja Knast, prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Krzysztof Kraus, Ewa Niewiadomska, prof. Tadeusz Sławek oraz Piotr Uszok – poinformował Teatr Śląski.

Reklama

Na przewodniczącą w głosowaniu wybrano dr hab. prof. UŚ Krystynę Doktorowicz, a jej zastępczynią została Ewa Niewiadomska.

– Zadaniem Rady Programowej jest piecza nad działalnością i merytorycznym poziomem działań Teatru, promowanie oraz dbanie o jego społeczny wizerunek – czytamy w komunikacie Teatru Śląskiego.

5 KOMENTARZE

  1. Może ktoś zapyta, ile razy byli w tym teatrze poza bankietami, jakie z wystawionych tam spektakli znają? Może doradzą marszałkowi, jak wybrnąć z absurdu z P. Gajewską? Te wszystkie rady, to chore twory, pani Krysia to już w tak wielu zasiada, że nie ma czasu być u siebie w pracy…

  2. Przepraszam bardzo, co ma ksiądz do programu teatru? Cenzurować będzie? Jak za starych dobry czasów, tylko w drugą stronę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.