O pęknięciu w szeregach Koalicji Obywatelskiej, odrzucanych projektach, Radzie Miasta Katowice i GieKSie – rozmawiamy z Jarosławem Makowskim

Artur Maciaszczyk

Reklama

Dzisiaj rozmawiamy z radnym Jarosławem Makowskim, który odwiedził nasze debiutujące studio przy ulicy Warszawskiej. Pytaliśmy o odejście radnego Dawida Durała, o projekt „Katowice bez plastiku”, współprace w radzie miasta między klubami oraz GKS Katowice. W sprawie GieKSy poruszyliśmy m.in. temat strategii 4-4-2 oraz budowę Stadionu Miejskiego.

Na początek zapytaliśmy o odejście radnego Dawida Durała z szeregów Koalicji Obywatelskiej.

– Ja bym nie chciał rozmawiać o tej sytuacji. Raz: że to jest przedstawiciel partii Nowoczesna. Dwa: wiem, że radny opowiada o mnie rzeczy niemalże straszne – a mianowicie, że zjadam białe króliki na środku katowickiego Rynku, ale tyle samo jest prawdy w tym stwierdzeniu, co powiedzieć, że Katowice to kurort nadmorski. Trzy: naprawdę są ważniejsze sprawy do omówienia.

Makowski pytany był też o instrukcje z Warszawy dla katowickich radnych.

– Ja nic na ten temat nie wiem – mówił nasz gość. – Pan redaktor wiem, że ma dużą wyobraźnię, ale nie ma przekonania, że Grzegorz Schetyna, czy ktokolwiek inny zajmuje się planem miejscowym dla Katowic, albo dofinansowaniem in vitro. Zresztą klub radnych Koalicji Obywatelskiej chce ten projekt złożyć do przyszłego budżetu Katowic – mówił Makowski.

Więcej w materiale wideo.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.