ul. Mariacka w Katowicach / fot. Infokatowice.pl
Reklama

Złodziej okradał lokale na ulicy Mariackiej. Złapali go. Mundurowi zatrzymali 29-latka, który dopuścił się licznych kradzieży w centrum miasta. Suma strat i zniszczeń wyrządzonych przez mężczyznę wynosi ponad 20 tys. zł.

Od początku czerwca sprawca kilka razy włamał się lub próbował włamać do lokali gastronomicznych w rejonie ulicy Mariackiej. Najczęściej jego łupem padały pieniądze z utargów oraz sprzęt elektroniczny. Między innymi mężczyzna dokonał kradzieży gotówki z jednego z lokali w kwocie około 5 tys. złotych. Łączna suma strat i zniszczeń których dokonał może wynieść nawet ponad 20 tys. zł.

– Policjanci prowadzący działania w tej sprawie, od początku poprzez rozpoznanie prowadzone przez dzielnicowych i funkcjonariuszy wydziału kryminalnego zgromadzili obszerny materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczyli nagrania z monitoringu, który pozwolił im wytypować sprawce tych przestępstw. Kryminalni z Komisariatu Policji I w Katowicach w minioną sobotę o świcie, po wielogodzinnej obserwacji kilku ulic, zatrzymali podejrzanego o dokonanie tych czynów notabene na gorącym uczynku, gdyż 29-latek włamywał się właśnie do sklepu obuwniczego – informuje Maciej Bajerski z katowickiej policji. – Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty do których się przyznał – dodaje.

Reklama

O dalszym losie 29-latka zdecyduje sąd, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto wpływ na zaostrzenie kary wobec mężczyzny może mieć fakt, że nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Okazało się, że zatrzymany włamywacz niedawno opuścił mury zakładu karnego i opisane czyny popełnił w tzw. recydywie.

Obecnie mundurowi szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z działalnością 29 – latka sprawdzając, czy nie ma on na swoim koncie jeszcze innych kradzieży oraz włamań.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.