Nowy układ drogowy / fot. UM Katowice
Reklama

Miasto konsultuje nowy układ drogowy w Piotrowicach-Ochojcu. Jeszcze można się wypowiadać na Platformie Konsultacji Społecznych. Chodzi o „budowę układu drogowego w rejonie ul. Kalinowej, Wilczewskiego – etap I: połączenie drogowe ul. Armii Krajowej z ul. Wilczewskiego wraz z ciągiem pieszym”.

Miasto chce rozbudować podstawowy układ drogowy w dzielnicach południowych. Omawiana inwestycja znajduje się na obszarze Piotrowic-Ochojca i Kostuchny.

–  Budowa dróg stanowić będzie skomunikowanie obszaru w rejonie ulic: Kalinowej, Wilczewskiego, Wroniej, Armii Krajowej. Celem przedsięwzięcia jest poprawa funkcjonowania układu drogowego oraz umożliwienie swobodnej komunikacji pieszej na odcinku od ul. Wilczewskiego do istniejącej infrastruktury w rejonie ul. Armii Krajowej – podkreślają urzędnicy.

Inwestycję podzielono na trzy etapy. Prace w terenie mają ruszyć w 2020 roku. W zakresie omawianej inwestycji zakłada się m.in.:

 • dla etapu I obejmującego połączenie drogowe od ul. Armii Krajowej (na wysokości ronda Rostworowskiego w kierunku zachodnim) do ul. Wilczewskiego/Kalinowej wraz z ciągiem pieszym w kierunku ul. Wilczewskiego przewiduje się:
  – poprowadzenie drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą klasy dojazdowej D składającej się z jezdni, jednostronnego chodnika, ścieżki rowerowej/ciągu pieszo – rowerowego z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury drogowej,
  – budowę ciągu pieszego w kierunku ul. Wilczewskiego,
 • dla etapu II obejmującego połączenie drogowe od ul. Kalinowej/Wilczewskiego w kierunku południowym do skrzyżowania z ul. Czeremchową przewiduje się:
  – poprowadzenie drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą klasy dojazdowej D składającej się z jezdni, jednostronnego chodnika lub drogi bez wydzielonego ciągu pieszego (z założeniem poprowadzenia ruchu rowerowego na zasadach ogólnych),
 • dla etapu III obejmującego połączenie drogowe od ul. Wilczewskiego/Wroniej (na wysokości budynku nr 50 przy ul. Wilczewskiego) do ul. Kalinowej przewiduje się:
  – poprowadzenie drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą klasy dojazdowej D składającej się z jezdni, jednostronnego chodnika lub drogi bez wydzielonego ciągu pieszego (z założeniem poprowadzenia ruchu rowerowego na zasadach ogólnych).

Mieszkańcy na temat planów miasta mogą wypowiadać się do 27 czerwca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.