Reklama

W Katowicach pokazali Ferrari F8 Tributo. Premiera nowego pojazdu miała miejsce w salonie Ferrari w Katowicach. Najnowszy model z silnikiem V8 został okrzyknięty najlepszym silnikiem ostatnich 20 lat.

Nazwa modelu nie jest przypadkowa, a nawiązuje bezpośrednio do sukcesu 3,9-litrowego silnika V8, który w swojej kategorii trzykrotnie stanął na najwyższym podium International Engine of the Year. Nazwa Tributo, czyli po włosku hołd, potwierdza ogromne uznanie dla wyjątkowego silnika w historii modeli Ferrari. Jednostka generuje 720 KM i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej, Ferrari nie zapomniało o klasycznym brzmieniu silnika, którym możemy cieszyć „ucho” podczas jazdy F8 Tributo.

Dzięki zwiększeniu mocy silnika, ale i obniżeniu masy o całe 40 kg w porównaniu z modelem 488 GTB oraz poprawie aerodynamiki F8 Tributo rozpędza się do od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 s, a na przyśpieszenie do 200 km/h potrzebuje tylko 7,8 s. Prędkości zdecydowanie raczej nie na katowickie korki.

Reklama

Imponujące są również osiągi pojazdu, rozwija prędkość maksymalną 340 km/h. Patrząc na rywala z ubiegłego roku Ferrari 488 Pista, spokojnie mogłyby stanąć obok siebie na prostej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.