Katowicki radny Koalicji Obywatelskiej odchodzi z Nowoczesnej i opuszcza swój klub. Będzie teraz współpracował z Prawem do Katowic. Szalę dla niego przelała decyzja, którą zapowiedziano w sobotę w Warszawie o połączeniu sejmowych klubów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. – Podporządkowujemy się Schetynie, który nie ma żadnego planu na Polskę, żadnego planu na kampanię – mówi Dawid Durał.

To jednak nie był jedyny powód, dla którego Durał zdecydował się odejść z Koalicji Obywatelskiej i wystąpić z Nowoczesnej.

– Współpracy w naszym klubie Rady Miasta Katowice praktycznie nie ma. Jako klub się spotykaliśmy, nie wszystkie informacje były przekazywane, nie wszyscy radni byli przygotowani do sesji i komisji. Irytowało mnie strasznie blokowanie pomysłów przez Warszawę, bo coś nam się w polityce akurat może nie opłacać. Mnie duża polityka nie interesuje, zostałem radnym w mieście Katowice po to, żeby działać na rzecz mieszkańców, a nie dużej polityki i tego jak to się odbija na naszym poparciu w województwie czy Polsce – mówi Dawid Durał.

Reklama

Radny zapowiada, że chce uprawiać politykę bliską mieszkańców. – Nie ignorującą ich problemów. Taką jak Prawo do Katowic. Gdy ostatnio słuchałem wywiadu Jarosława Gwizdaka w radiu, to tak jakbym słyszał sam siebie, dlatego wybrałem Prawo do Katowic – mówi radny.

– Kolejny przykład – wszyscy radni ze Śródmieścia (z każdego klubu) otrzymali maila od mieszkańca z ulicy Astrów. Odpisałem mieszkańcowi, że umówiliśmy się w klubie, iż nie wchodzimy sobie w kompetencje, w okręgi, które reprezentujemy. Po miesiącu odpisuje do mnie ten sam mieszkaniec, że żaden z radnych nie odpowiedział na jego wiadomość, nie zainteresował się jego problemem. Ja nie akceptuje takiego działania jako radny – mówi Dawid Durał. – Jestem oczywiście dalej krytyczny wobec władz miasta i będę zapewne dalej głosował podobnie jak Koalicja Obywatelska, nie mniej wole pozostać niezależny od wpływów „góry”. Zapraszam wszystkich mieszkańców do współpracy i pomocy przy pracy Radnego – dodaje.

Durał to jeden z bardziej aktywnych radnych w tej kadencji. Wystarczy spojrzeć na ilość interpelacji i zapytań kierowanych do władz miasta, często w tematach delikatnie mówiąc trudnych, które opisujemy.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.