Pawilon C4 / fot. InfoKatowice.pl

Nici z “designerskich ogródków”. Przynajmniej na razie. Miasto po raz kolejny nie wyłoniło wykonawcy „designerskich ogródków” na Rynku, czyli zadaszenia przy pawilonie C4, gdzie znajduje się szalet oraz restauracja.

Przetarg ostatecznie został unieważniony. Magistrat planował przeznaczyć ponad 950 tys. zł brutto na budowę daszków, natomiast firmy życzyły sobie od nieco ponad 1,4 mln zł do nawet ponad 1,7 mln zł.

Obecnie nie wiadomo, czy odbędzie się kolejna próba przeprowadzenia przetargu. W sieci już prawie 200 osób podpisało petycję przeciwko planowanej inwestycji.

Reklama

– Od kilkunastu lat mieszkam w ścisłym centrum Katowic. Ta okolica stale przechodzi metamorfozę. Największym problemem z jakim się borykamy, to brak konsultacji z mieszkańcami. Jesteśmy stawiani przed faktem, że coś zostanie zrealizowane, niezależnie od tego, czy taka zmiana jest tutaj potrzebna – mówi nam inicjator zbierania podpisów Adam Piszczelok, mieszkaniec Śródmieścia.

Designerskie ogródki przy szalecie / fot. UM Katowice

Zgodnie z planami miasta miała powstać zadaszona konstrukcja stalowa na planie prostokąta (zadaszenie zachodnie – od strony Skarbka o wymiarach 17,4×7,2m oraz zadaszenie wschodnie – od strony Teatru Śląskiego – o wymiarach 12,0m x 7,2m).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.