foto: Materiały prasowe

W piątek 7 czerwca na Dużej Scenie Teatru Śląskiego odbędzie się prapremiera nowego przedstawienia duetu Jolanty Janiczka i Wiktora Rubina „Kurt Gerron. Fuhrer daje miasto Żydom”. Dla naszych czytelników mamy cztery podwójne wejściówki na ten spektakl na sobotę i niedzielę.

Reklama

Najnowszy spektakl laureatów Paszportu POLITYKI Wiktora Rubina i Jolanty Janiczak, to opowieść o obozie koncentracyjnym Theresienstadt, który został uznany przez delegację Międzynarodowego Czerwonego Krzyża za przykład modelowego żydowskiego getta. Życie w mieście zostało podporządkowane fałszywej utopijnej wizji, na podstawie której naziści zlecili osadzonemu tam gwiazdorowi niemieckiego kina Kurtowi Gerronowi nakręcić film propagandowy, prezentujący obóz jako uzdrowisko…

Twórcy przedstawienia w słodko-gorzkim tonie przeplatają narrację o filmie Gerrona z songami, by zapytać o siłę oddziaływania obrazów tworzonych mimo wszystko, wbrew zdrowemu rozsądkowi i moralnym zasadom. Obrazów, które niosły obietnicę ratunku dla ludzkiego życia.

Dla czytelników InfoKatowice.pl mamy po dwie podwójne wejściówki w cenie 1 PLN na przedstawienie na sobotę 8 czerwca (g. 19.00) i niedzielę 9 czerwca (g. 19.00). Konkurs skierowany jest do osób, które polubiły profil InfoKatowice.pl na portalu Facebook i w komentarzu do posta napiszą, dlaczego chcą się wybrać na najnowszy spektakl w Teatrze Śląskim i w który dzień.

Zwycięzców ogłosimy w sobotę wieczorem na naszym fanpage’u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.