Reklama

Katowice: Mężczyzna miał napastować 12-latkę w autobusie

A. Maciaszczyk

Autobusy PKM Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama


Katowice: Mężczyzna miał napastować 12-latkę w autobusie, poinformowała InfoKatowice.pl matka dziewczynki. Zgłoszenie zostało skierowane również na policję.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19.30 na trasie linii 657. Dziewczynka wracała z zajęć dodatkowych do domu. Uczy się tańczyć. Całość działa się na trasie z Bogucic w stronę Brynowa.

Reklama

– Usiadła za kierowcą, autobus był w miarę pusty, tam dosiadł się do niej mężczyzna na początku nic nie robił, potem kilka razy zaczął nią szarpać i ciągnąć za spodnie, ona nie zareagowała bo się bała. Jakiś mężczyzna widząc jej łzy w oczach zareagował – napisała Agnieszka, mama dziecka.

Po interwencji postronnej osoby mężczyzna wysiadł z autobusu. Z opisu dziecka wynika, że napastnik był w wieku około 40 lat, miał ciemne włosy. 12-latka bała się na niego spojrzeć.

Matka dziecka twierdzi, że na policji dowiedziała się, że to nie pierwszy tego typu przypadek. – Wczoraj policjantka mi powiedziała, że już mieli takie zgłoszenia i jeżdżą autobusem po cywilnemu – zaznacza.

Maciej Bajerski z katowickiej policji poinformował nas, że innych tego typu zgłoszeń nie było. To odnośnie 12-latki natomiast wpłynęło na komisariat.

– To zdarzenie nie miało podłoża seksualnego, doszło prawdopodobnie do naruszenia nietykalności cielesnej. Na razie w tym kierunku są prowadzone czynności – powiedział nam Maciej Bajerski. Sprawdzony przez śledczych zostanie m.in. monitoring z autobusu.

Reklama

Brak komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie