W Katowicach już trwa gehenna drogowa. 28 miesięcy męki na DK86 rozpoczęło się z przytupem. Korek sięga praktycznie od Murcek przez ulicę Pszczyńską, aż do zjazdu na A4. Wszystko z powodu zwężenia w stronę centrum Katowic, które ma miejsce w rejonie Giszowca.

Korek od kilku godzin praktycznie w ogóle się nie zmniejsza. Kto może powinien skorzystać z alternatywnych dróg dojazdu. Obecnie zwężenie nastąpiło od na odcinku od węzła Murckowska do wiaduktu nad ul. Kolistą. Utworzył się potężny zator.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Korek na DK86 / fot. InfoKatowice.pl

Pozostała część organizacji ruchu zostanie wdrożona w nocy z 26/27 maja br. i skutkować będzie następującymi utrudnieniami:

  • – zawężeniem ul. Pszczyńskiej na w/w odcinku drogi do jednego pasa ruchu dla obu kierunków ruchu (ruch będzie odbywał się jezdnią wschodnią w układzie 1+1)
  • – zamknięciem łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy i przekierowaniem tego ruchu objazdem na drogę ekspresową S1.
  • – zmianą pierwszeństwa przejazdu na ul. Gospodarczej.

Ponadto zakłada się także wprowadzenie podetapu prac, który skutkował będzie wydłużeniem zawężonego odcinka ul. Pszczyńskiej do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu po okresie około 3 miesięcy od rozpoczęcia etapu I. Następnie wdrożony będzie kolejny etap prac z nowymi utrudnieniami dla kierowców.

Ta część prac potrwa 14 miesięcy, następnie wprowadzony zostanie drugi etap prac z nowymi utrudnieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.