Utrudnienia na DK86

Od piątku stałe korki na DK86. Droga zostanie zwężona, a następnie zamkną też zjazd z A4. Z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć nawet 28 miesięcy – na początek odcinek ulicy Pszczyńskiej.

Pierwszy etap utrudnień pojawi się w godzinach przedpołudniowych 24 maja. Wtedy nastąpi zwężenie jezdni ul. Pszczyńskiej do jednego pasa ruchu (jezdnia wschodnia), na odcinku od węzła Murckowska do wiaduktu nad ul. Kolistą. Pozostała cześć organizacji ruchu zostanie wdrożona w nocy z 26/27 maja br. i skutkować będzie następującymi utrudnieniami:

  • – zawężeniem ul. Pszczyńskiej na w/w odcinku drogi do jednego pasa ruchu dla obu kierunków ruchu (ruch będzie odbywał się jezdnią wschodnią w układzie 1+1)
  • – zamknięciem łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy i przekierowaniem tego ruchu objazdem na drogę ekspresową S1.
  • – zmianą pierwszeństwa przejazdu na ul. Gospodarczej.

Ponadto zakłada się także wprowadzenie podetapu prac, który skutkował będzie wydłużeniem zawężonego odcinka ul. Pszczyńskiej do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu po okresie około 3 miesięcy od rozpoczęcia etapu I.

Okres trwania etapu I – około 14 miesięcy.

Sugerowane objazdy / fot. Policja

Drugi etap

Ten etap robót obejmujący przełożenie ruchu na nowo wybudowany odcinek drogi. Ruch będzie odbywał się w układzie 2+1, gdzie 2 pasy ruchu przeznaczone będą dla relacji Tychy-Katowice, a jeden dla relacji Katowice-Tychy oraz nastąpi otwarcie łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy.

Czas trwania prac w etapie II – około 14 miesięcy od ich rozpoczęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.