foto: GKS Katowice

Mateusz Michalski i Szymon Mularczyk dołączyli do TAURON KH GKS-u Katowice, a Patryk Krężołek zdecydował się przedłużyć kontrakt.

20-letni Patryk Krężołek porozumiał się z GieKSą w sprawie przedłużenia kontraktu na kolejne trzy lata. W poprzednim sezonie Patryk zaprezentował się z dobrej strony strzelając 7 bramek i rozdając 12 asyst w 42 meczach rozgrywek zasadniczych.

– Podoba mi się atmosfera Katowic i lubię tu grać w hokeja. Przed nami zupełnie nowe rozdanie z nowym trenerem. Zadomowiłem się w GieKSie i cieszę się bardzo, że zostaję na dłużej. Czuję, że po ostatnim sezonie przybyło mi umiejętności i doświadczenia. Mam zamiar nadal się uczyć i rozwijać – mówi Patryk Krężołek.

Reklama

– Patryk to młody i perspektywiczny zawodnik, który ociera się o seniorską reprezentację Polski. Ma bardzo duży potencjał, który w poprzednim sezonie nie został do końca wykorzystany. Gdy grał pokazywał się z dobrej strony i wierzymy, że będzie kontynuował swój rozwój i wywalczy sobie pewną pozycję w drużynie – mówi Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy TAURON KH GKS-u.

26-letni Mateusz Michalski porozumiał się z GKS-em w sprawie kontraktu na 2 lata, z kolei 20-letni Szymon Mularczyk związał się z naszym klubem 3-letnią umową. Michalski to wychowanek Podhala Nowy Targ i spędził w drużynie Szarotek całą swoją dotychczasową karierę. W poprzednim sezonie zagrał 41 meczów rozgrywek zasadniczych strzelając 11 bramek i rozdając 9 asyst. Natomiast Mularczyk to gracz młodego pokolenia i młodzieżowy reprezentant Polski, który w minionych rozgrywkach reprezentował Polonię Bytom.

– Mateusz Michalski w ostatnim sezonie zrobił ogromny postęp. Zostało to zauważone przez trenera reprezentacji Polski, dzięki czemu zadebiutował w kadrze seniorów na Mistrzostwach Świata. To hokeista, który poświęca się dla zespołu i sprawdza w roli gracza zadaniowego. Dobrze radzi sobie na bandach i wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Z kolei Szymon Mularczyk to jeden ze zdolniejszych graczy młodego pokolenia, reprezentant Polski do lat 20. Szymona wyróżnia to, że bardzo dobrze jeździ na łyżwach. Nadal może rozwinąć się fizycznie. To hokeista, któremu zależy na tym, by zrobić w Katowicach krok w przód – mówi Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy TAURON KH GKS-u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.