Juwenalia Śląskie 2016 /fot. Zara Israeylan
Reklama

Nad Katowicami kontrolę przejmują dzisiaj studenci. Korowód przejdzie ulicami miasta. Ruszają Juwenalia Śląskie, których zwieńczeniem będą koncerty w Parku Leśnym na Muchowcu. Tam wystąpią m.in. Stachursky, Strachy na Lachy i Paluch.

Jak co roku wydarzenie rozpocznie się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, skąd punktualnie o godzinie 12.00 wyruszy barwny korowód. Przebrani w niebanalne stroje młodzi ludzie przejdą odpowiednio ulicami: 1 Maja i Warszawską, gdzie zbiorą studentów pozostałych uczelni m.in. Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Następnie cała grupa będzie zmierzać Aleją Korfantego w stronę parku przy Pomniku Powstańców Śląskich, gdzie w tym roku zaplanowano finał korowodu. Podczas finału odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy do miasta. Wieczorem zaplanowane jest karaoke oraz huczna impreza w klubie Rajzefiber.

– Warto dodać, że Juwenalia Śląskie to wydarzenie nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą w przyjemny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu. – przypomina organizator Juwenaliów Marek Adamczyk.

Reklama

Tegoroczna Totalna Inwazja Studentów na Muchowcu potrwa trzy dni. Koncerty rozpoczną się już w czwartek 23 maja o godzinie 17.00. Tego dnia na scenie pojawią się Stachursky, Bracia Figo Fagot i Borys LBD.

Piątek zostanie zdominowany przez Juwenaliową inwazję rapu. Fani tego gatunku muzyki z pewnością znajdą coś dla siebie, bowiem wystąpią Adi Nowak, Słoń, Paluch i PROBLEM.

Oficjalnie Juwenalia Śląskie zakończą się w sobotę 25 maja, kiedy to zagrają zespoły: Bownik, Bokka, Kamp! oraz Strachy na Lachy.

Zarówno studenci jak i ci, którzy wciąż czują się studentami podczas całego tygodnia juwenaliowego znajdą wiele ciekawych imprez i atrakcji a Katowice, jak co roku ponownie będą tętnić młodzieńczą energią.

Więcej aktualnych informacji znajdziemy na stronie www.juwenaliaslaskie.pl oraz na Facebooku Juwenaliów  Śląskich (@JuweSlaskie).

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.