foto: GKS Katowice
Reklama

Kilka dni po spadku z I ligi piłkarzy GKS-u Katowice głos w sprawie klubu zabrał jego właściciel czyli Urząd Miasta. Komunikat magistratu nie rozwiewa żadnych wątpliwości dotyczących przyszłości GieKSy i jej władz.

Przypomnijmy, że po sobotniej kompromitującej porażce z Bytovią Bytów GKS spadł do II ligi. Kilkadziesiąt minut po meczu klub podał informację o zwolnieniu trenera i dyrektora sportowego, a także o tym, że prezes Marcin Janicki podał się do dyspozycji Rady Nadzorczej.

Dzisiaj w końcu doczekaliśmy się także reakcji właściciela spółki. Poniżej prezentujemy wysłany komunikat, który niestety nie rozwiewa żadnych wątpliwości dotyczących przyszłości GieKSy i jej władz:

Reklama

W mijającym sezonie sportowcy GKS Katowice osiągali satysfakcjonujące wyniki w następujących sekcjach – hokej mężczyzn, siatkówka mężczyzn, piłka nożna kobiet (sezon trwa) oraz szachy. Z kolei piłkarze GKS Katowice zamiast zrealizować postawiony cel – tj. awansować do Ekstraklasy, w kompromitującym i żenującym stylu spadli do II ligi, pomimo zapewnienia przez Miasto Katowice, czyli właściciela Klubu, optymalnych warunków treningowych i stabilnej sytuacji finansowo-organizacyjnej. W związku z powyższym na początku czerwca, po szczegółowej analizie tej trudnej sytuacji, władze Katowic przedstawią wizję dalszego funkcjonowania męskiej sekcji piłkarskiej w ramach GKS Katowice.

Maciej Stachura

Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej

Urząd Miasta Katowice

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.