Uwaga na huśtawkę dla dzieci niepełnosprawnych w Murckach. Dziecko może zrobić sobie krzywdę. Przypadki w Tychach i Dąbrowie Górniczej pokazują jak bardzo poważne urazy mogą odnieść najmłodsi, bo platforma na którą normalnie wjeżdżają wózki działa jak gilotyna na nogi zdrowych dzieci. Do nieco mniej groźnego zdarzenia doszło też w Murckach. Obrażenia odniosła 9-letnia dziewczynka.

Chodzi o plac zabaw w Parku Murckowskim. To tam znajduje się platforma, na którą mogą wjechać dzieci niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich i się huśtać. Niestety, korzystają z niej też często dzieci w pełni zdrowe, a to może być dla nich bardzo niebezpieczne.

– Dziś w parku po zakończeniu festynu moja 9-letnia córka razem z koleżanką postanowiły pobawić się na huśtawce dla dzieci niepełnosprawnych. Podczas schodzenia prawa noga dostała się pod platformę, na której się stoi. Niestety dla Ani skończyło się to wizytą na Izbie Przyjęć. Złamanie kości piszczelowej z przemieszczeniem. Na szczęście tylko piszczelowej! W innym przypadku byłaby pewnie teraz na stole operacyjnym. A tak tylko gips z szyną, kule, 4 tyg. w domu i nici z wyjazdu na zielona szkole – napisała w niedzielę na Facebookowej grupie „Nasze Murcki” matka dziewczynki.

Tego typu huśtawki są groźne dla zdrowych dzieci. W Tychach na terenie Parku Miejskiego dopiero po urazie doznanym przez 6-latka rodzice i dzieci nauczyli się, że nie powinno się korzystać z tej atrakcji. Chłopczyk złamał obie nogi, podobna sytuacja miała miejsce w Dąbrowie Górniczej.

Reklama

Wcześniej w Tychach huśtawka była oblegana, nawet przez kilkoro dzieci na raz. Maluchy huśtające się na platformie dla niepełnosprawnych mogą się zsunąć, a ich nogi gdy dostaną się między nisko osadzoną kabinę, a podłoże są praktycznie miażdżone.

Huśtawka dal niepełnosprawnych / fot. Tychy24.net

4 KOMENTARZE

  1. Nie pozwolić wchodzić zdrowym dziecia na nią. Napisać że tylko do użytku dla niepełnosprawnych i korzystanie z niej może być niebezpieczne.

  2. To są dzieci tych co muszą samochodami parkować na miejscach dla niepełnosprawnych bo nie mogą przejść 20 metrów. Na huśtawce jest napisane dla kogo jest przeznaczona. Wystarczy przestrzegać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.