Zaśmiecony teren w Koszutce / fot. UM Katowice
Reklama

Po Załężu i Giszowcu przyszła kolej na Koszutkę. To oznacza, że i w tym rejonie Katowic odbędzie się akcja SprzątaMy Dzielnicę. To akcja społeczna organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i Urząd Miasta w Katowicach. Koszutka będzie sprzątana w sobotę. 

Wcześniej sprzątano w Załężu – wzięło w tym udział około 40 osób, oraz w Giszowcu, gdzie frekwencja była znacznie większa. Fragment dzielnicy sprzątała setka mieszkańców.

Reklama

– W lesie przy ul. Adama wolontariusze zebrali ponad dwa kontenery śmieci i pobili dotychczasowy rekord dwóch edycji. W 239 workach odpadów najwięcej było szkła i plastiku, dużo odpadów zmieszanych i metalu. Z większych gabarytów: dwa zderzaki, 10 opon, 9 walizek, kanapa, telewizor, a do tego płyty winylowe i klawiatura – informuje magistrat.

Posprzątany Giszowiec / fot. UM Katowice

18 maja w Koszutce odbędzie się kolejne sprzątanie. Mieszkańcy zajmą się terenami zielonymi wzdłuż byłego nasypu kolejowego, między ulicami Stęślickiego a Słoneczną.

Zasady akcji są proste. Wszyscy chętni zbierają się w sobotę, 18 maja, o godz. 10, przy Szkole Podstawowej nr 36 (ul. Iłłakowiczówny 13). Jak zawsze uczestnicy sprzątania dostaną rękawice i worki do selektywnej zbiórki odpadów od Wydziału Kształtowania Środowiska UM w Katowicach. Na miejscu będą toi – toie z umywalkami i kontenery, które po akcji zostaną wywiezione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Akcję koordynuje Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, które na zakończenie zaprasza wszystkich na grilla, z potrawami mięsnymi i wegańskimi. Jak zawsze nie zabraknie wody do picia, a konkretnie katowickiej kranówki, serwowanej przez Katowickie Wodociągi, a także herbaty, owoców i ciastek.

Ze sobą warto zabrać naczynia wielorazowego użytku, w tym kubek czy sztućce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.