Kamery w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Inteligentne kamery widzą źle parkujące samochody w Katowicach, ale kierowcy rzadko kiedy są karani na miejscu. Ciekawe dane podało miasto a propos karania kierowców za wykroczenia związane ze źle zaparkowanymi samochodami. To w Katowicach plaga, która prędko nie zniknie. Zresztą same statystyki miasta nie napawają optymizmem. Na 684 zarejestrowane przez kamery wykroczenia, tylko w 8 przypadków ukarano kierowców w czasie i miejscu wykroczenia.

Katowice to miasto niewydolne jeżeli chodzi o obsługę potoku samochodów. Wystarczyło wczoraj zamknąć tunel pod Rondem, żeby na kilka godzin sparaliżować ruch w tej części Katowic. Nie jest dobrze również jeżeli chodzi o miejsca parkingowe, których zawsze brakuje. Zwłaszcza, gdy największy parking w centrum – ten w Strefie Kultury jest wyłączony z obiegu.

Kierowcy radzą sobie jak mogą – czasami totalnie przesadzając, nie tylko utrudniają życie sobie np. blokując wyjazd, ale także nie oszczędzają pieszych. Właśnie o karanie tych nagranych przez monitoring wystąpił do magistratu Łukasz Borkowski, radny Koalicji Obywatelskiej.

– Zastosowanie takiego rozwiązania powinno przyczynić się do zwiększenia efektywności interwencji Straży Miejskiej oraz powinno w sposób wymierny oddziaływać na kierowców – napisał w interpelacji rajca.

Miasto natomiast odpowiedziało, że to już się dzieje. Kierowcy są karani dzięki nagraniom z monitoringu. Magistrat podał ciekawe statystyki.

– W Katowicach w okresie od 1 stycznia do 28 lutego 2019r. przy wykorzystaniu Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analiz ujawnili 684 wykroczenia, z czego w 8 przypadkach ukarano sprawcę mandatem karnym w czasie i miejscu ujawnienia wykroczenia, w 58 przypadkach ukaranie nastąpiło po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, w 16 przypadkach zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia – poinformował sekretarz Janusz Waląg.

W 1 przypadku skierowano wniosek o ukaranie do Sądu, natomiast reszta spraw – na dzień udzielonej odpowiedzi – znajduje się w trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.