Wypadek, który zablokował DK1 to przestroga dla kierowców. Wypadek i co za tym idzie blokada DK1 w Tychach z winy kierowcy ciężarówki, informuje policja. 36-latek miał nie dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Tym samym spowodował poważny wypadek, który zablokował DK1 na kilkanaście godzin.

W piątek przed godziną 18.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na trasie DK1 w Tychach, gdzie samochód ciężarowy blokował jezdnię w kierunku Katowic.

Na szczęście okazało się, że 36-letniemu kierowcy nic poważnego się nie stało. Został jednak przewieziony do szpitala na dokładne badania. Mężczyzna był trzeźwy. Z ustaleń policjantów wynika, że 36-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego tir dachował. Mężczyzna przewoził farby, które częściowo wylały się na jezdnię – informuje policja.

Utrudnienia w ruchu trwały kilkanaście godzin, drogę udrożniono w sobotę po godzinie 7.00. Służby zorganizowały objazdy oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu wykonania wszystkich czynności. W działania przez wiele godzin zaangażowani byli także funkcjonariusze straży pożarnej oraz służby drogowe.

Reklama

– Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze, gdyż to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków. Przypominamy też, że śliska i mokra nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania – podkreśla policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.