Korek na DK86 / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Odroczone korki w Katowicach. Opóźni się kolejny etap przebudowy DK86 i 81 w Katowicach miał ruszyć w połowie maja, a teraz jak informuje magistrat wystartuje nie wcześniej niż po 20 maja. Na kolejne utrudnienia w ramach przebudowy skrzyżowania dróg DK86 oraz DK81 (czyli ul. Pszczyńskiej oraz ul. 73 Pułku Piechoty) w Katowicach jeszcze trochę poczekamy.

Przypomnijmy, że obecnie wykonawca wykonuje przewiązki tymczasowe – od 6 do 8 maja – przewiązka na wysokości ul. Górniczego Stanu, od 9 do 11 maja – przewiązka w pobliżu węzła z autostradą A4.  Po ich zakończeniu, w połowie maja, zostaną wprowadzone zapowiadane wcześniej duże zmiany w organizacji ruchu obejmujące m.in. dwustronne zawężenie ul. Pszczyńskiej oraz zamknięcie zjazdu z autostrady A4
w kierunku na Tychy (DK 86)

Reklama

W ramach przebudowy powstaną bezkolizyjne wjazdy i zjazdy z ul. Pszczyńskiej (DK86) w ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) – oraz analogicznie w drugą stronę, dzięki czemu ruch tranzytowy zostanie oddzielony od wewnątrzmiejskiego.

Przebudowa węzła DK81/86 na wysokości Giszowca to największa inwestycja drogowa w Katowicach od 13 lat. Jej koszt wynosi 247,5 mln zł, z czego aż 210 mln zł – to dofinansowanie  z środków unijnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.