Butelka na trawie / fot. InfoKatowice.pl

Będzie nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Szopienicach? Interpelację w tej sprawie wystosowali katowiccy radni, bo – jak podkreślają – chcą tego mieszkańcy. Wcześniej w sprawie wnioskowała też Rada Jednostki Pomocniczej (tzw. rada dzielnicy).

W czerwcu minie rok od kiedy katowiccy radni zdecydowali o wprowadzeniu nocnej częściowej prohibicji na terenie Śródmieścia Katowic. Przepisy weszły w życie 25 lipca 2018 roku i od tego czasu oficjalnie w godzinach od 22.00-6.00 nie można kupować alkoholu w lokalach prowadzących sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem zakupu.

– Największa ilość interwencji służb porządkowych wynikająca ze spożywania alkoholu w miejscach publicznych została odnotowana w Śródmieściu. Z uwagi na powyższe, ograniczenie godzin sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych powinno przyczynić się do poprawy ładu i porządku publicznego w centrum oraz sprzyjać poprawie wizerunku miasta – czytamy w uzasadnieniu katowickiej uchwały.

Podobną uchwałę wprowadzono w innych miastach. W Tychach np. obowiązuje zakaz sprzedaży od 00.00.-06.00.

Reklama

– Dla mnie po prostu od 22.00 do 6.00 to jest normalny okres, w którym ludzie powinni być w domu, spać, a nie latać za gorzałą – mówiła radna Urszula Paździorek-Pawlik z Inicjatywy Tyskiej w trakcie posiedzenia jednej z komisji.

Prohibicja w Szopienicach

W sprawie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu na terenie Szopienic do prezydenta Katowic wystąpili radni Koalicji Obywatelskiej – Patrycja Grolik i Dawid Durał. Chcą rozpoczęcia rozmów i konsultacji w tej sprawie

– Mieszkańcy dzielnicy Szopienice podnoszą problem konieczności ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu w dzielnicy w godzinach 22-6. Z pismem w tej sprawie zwracała się także w ubiegłym roku RJP Szopienice – niestety nie otrzymała w tej sprawie odpowiedzi – napisali radni w interpelacji. – W związku z powyższym prosimy o podjęcie rozmów z RJP w tej sprawie i podjęcie konsultacji z mieszkańcami – dodali.

Miasto jeszcze nie odniosło się do interpelacji radnych, ma na to dwa tygodnie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.