Reklama

Urząd Miasta Katowice ma 14 samochodów i 11 kierowców, którzy wożą nie tylko prezydenta Katowic i jego zastępców czy urzędników. Wożą również radnych.

Flota Urzędu Miasta Katowice składa się z 14 samochodów służbowych, które w 2018 roku przejechały w sumie ponad 239 tys. km – głównie na stanie miasto ma Skody – Octavie i SuperB. Flota samochodów w Katowicach powiększy się, bo miasto zarezerwowało już 630 tys. złotych na dwa samochody osobowe – w tym jeden elektryczny. W mediach rozgorzała jakiś czas temu dyskusja odnośnie tego, czy prezydent Katowic będzie jeździł nową Teslą.

– Określenie samochody mają być użytkowane przez pana prezydenta, jest określeniem bardzo ogólnym – tłumaczył Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic i zaznaczył, że nowe samochody będą wykorzystywane przez Urząd Miasta w Katowicach . – To nie jest pewna swoista fanaberia – mówił i podkreślał, że samochód elektryczny to deklaracja walki o środowisko.

Reklama

Na razie jeszcze nie ma ogłoszonego postępowania przetargowego w sprawie. Radni natomiast wcześniej zabezpieczyli pieniądze na zakup pojazdów.

Po co aż 11 kierowców?

Obecnie w magistracie na etatach pracuje 11 kierowców. Zapytaliśmy, jakie dokładnie obowiązki wykonują.

– Informuję, że kierowcy zatrudnieni w Urzędzie zajmują się przewozem pracowników wykonujących obowiązki służbowe, w szczególności prowadzących postępowania poza budynkiem Urzędu lub dokonujących wizji w terenie. Ponadto do obowiązków kierowców należy przewożenie poczty pomiędzy poszczególnymi budynkami Urzędu na terenie miasta, transport materiałów biurowych i innych niezbędnych do pracy pracowników. Do zadań kierowców należy także dostarczanie zamówionych materiałów biurowych dla Rad Jednostek Pomocniczych, dwunastu punktów pomocy prawnej i nieodpłatnego  poradnictwa obywatelskiego na terenie całego miasta oraz dokumentów Urzędu do jednostek organizacyjnych miasta – tłumaczy Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu.

Kierowcy są odpowiedzialni m.in. za utrzymanie czystości pojazdów, sprawy techniczne oraz terminowe wykonywanie przeglądów pojazdów. Wożą też radnych.

– W sytuacji konieczności zapewnienia radnym dojazdu na wyjazdowe posiedzenia komisji Rady Miasta Katowice i wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu przez Biuro Rady Miasta Katowice Urząd zapewnia im taką możliwość. Z dojazdu korzystają radni reprezentujący wszystkie kluby Rady Miasta Katowice. Od stycznia b.r. taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie – podkreśla Ewa Lipka.

W sytuacji wystawienia delegacji służbowej dla radnego przez przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego Rady Miasta Katowice, to magistrat zapewnia dojazd. Od stycznia taka sytuacja miała miejsce trzykrotnie.

W Katowicach również jeden z samochodów Urzędu jest przeznaczony do ewentualnej dyspozycji Biura Rady Miasta Katowice.

Na sesji przekonywali, że to nie “fanaberia”. Radni przegłosowali 630 tys. zł na dwa samochody osobowe

2 KOMENTARZE

  1. Taniej było by ubera a tak poza tym znam jednego z kierowców i chłop chwali sobie, że w żadnej robocie się tak nie wysypiał a zarobek super

  2. Ja znam jednego kierowcę z urzędu marszałkowskiego ma podobnie ale co tam to wszystko za nasze ciężko zarobione pieniądze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.