Koncert w tramwaju. Zrobi się muzycznie na trasie linii w Katowicach. Już we wtorek 7 maja dojdzie do historycznego wydarzenia w tramwaju linii 43. To właśnie w nim będzie można usłyszeć koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia”.

W niedzielę 5 maja przypadła 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, zwanego “ojcem opery narodowej”. To jest właśnie powód koncertu w tramwaju.

– Rok 2019 ogłoszony został w Polsce rokiem moniuszkowskim i spółka Tramwaje Ślaskie S.A. chciała jakoś w te obchody się włączyć. Zaproponowaliśmy organizację bardzo nietypowego koncertu Zespołowi Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia” i ku naszemu zdziwieniu i wielkiemu zadowoleniu zespół zgodził się zaśpiewać w tramwaju – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

We wtorek 7 maja każdy chętny będzie miał okazję posłuchać jak śpiewacy “Camerata Silesia” zinterpretują najbardziej znane utwory Stanisława Moniuszki. Koncert odbędzie się
w tramwaju linii nr 43.

Początek o godz. 14:40 na przystanku Katowice Rynek w kierunku Wełnowca. Śpiewacy wystąpią w czasie jazdy tego tramwaju do placu Alfreda, a następnie
w drodze powrotnej przez katowicki Rynek do przystanku Katowice Dworzec PKP.

– To jednak nie koniec muzycznego spotkania z twórczością Stanisława Moniuszki
w tramwaju. Po zespole “Camerata Silesia” swoje interpretacje utworów mistrza zaprezentują w wagonie linii nr 43 uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza w Katowicach – podkreśla Andrzej Zowada.

Młodzi muzycy i ich wykładowcy będą przybliżać moniuszkowskie utwory do 17:04 kiedy zakończy się ten nietypowy koncert.

– Bardzo chcieliśmy móc dotrzeć z muzyką Stanisława Moniuszki w możliwie najlepszym wykonaniu do jak najszerszego grona słuchaczy. Stąd decyzja o zorganizowaniu koncertu
w tramwaju liniowym. Jedyne, co trzeba mieć, żeby posłuchać koncertu to… ważny bilet na tramwaj – podkreśla rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Skrócony rozkład jazdy „moniuszkowskiego” tramwaju linii nr 43:

14:40 Katowice Rynek Camerata Silesia rozpoczyna

15:02 Wełnowiec plac Alfreda – przyjazd

14:53 Wełnowiec Plac Alfreda – odjazd

15:15 Katowice Rondo

15:20 Katowice plac Wolności Camerata Silesia kończy

15:20 Katowice plac Wolności Szkoła Muzyczna rozpoczyna

15:25 Załęże Pośpiecha

15:37 Chorzów Batory zajezdnia – zjazd

16:06 Chorzów Batory Zajezdnia – wyjazd

16:25 Katowice Rynek

16:38 Wełnowiec plac Alfreda – przyjazd

16:47 Wełnowiec plac Alfreda – odjazd

17:00 Katowice Rondo

17:04 Katowice Dworzec PKP Szkoła muzyczna kończy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 22 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.