KKS Katowice na PGE Narodowym / fot. mat. pras.

Dziewczęta z Katowic najlepsze. Wygrały na PGE Narodowym. KKS Katowice najlepszą drużyną XIX edycji „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10 dziewcząt.

2 maja na Stadionie PGE Narodowy, przed finałem Pucharu Polski Lechia Gdańsk – Jagielonia Białystok, dziewczyny z KKS Katowice w kategorii U-10 wystąpiły w finale XIX edycji „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W wielkim finale rozgrywanym na PGE Narodowy katowiczanki zmierzyły się z Tęczą Bydgoszcz.

W meczu o miano najlepszej drużyny w Polsce w kategorii KKS Katowice pokonał Tęczę Bydgoszcz 2-0(1-0). Bramkę dla Katowic strzeliła Antonina Dzierżęga, drugiego gola strzeliły sobie same rywalki katowiczanek.

Reklama

– Do Warszawy pojechaliśmy bardzo młodym zespołem, cztery dziewczyny były z rocznika 2009, a pozostałe bo aż sześć z rocznika 2010. Nasza wygrana to niewątpliwie ogromny sukces, wszyscy byliśmy nastawieni na fajną przygodę, dobrą integrację i cenne doświadczenie. Do Warszawy jechaliśmy na pełnym luzie, bez żadnej presji czy celów.
Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy dzielnie wspierali i dopingowali swoje pociechy – mówi trener Tomasz Nawrocki.

KKS Katowice w swojej grupie kwalifikacyjnej na boiskach Agrykoli wygrał 6-1 z Stilonem Gorzów, 5-0 z SMS Łódź oraz 6-1 z Włókniarzem Białystok. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca katowiczanki na stadionie Legii wygrały dopiero po rzutach karnych ze “starymi” znajomymi, a mianowicie z Beniaminkiem Krosno 3-2, w regulaminowanym czasie widniał wynik 1-1.

W półfinale KKS Katowice pokonuje Tarnovię Tarnów 3-1.

Oprócz zwycięstwa katowiczanki zdobyły również nagrody indywidualne.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Antonina Dzierżęga, która odebrała nagrodę z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast Oliwia Rak została królem strzelców.

fot. Uczniowski Kobiecy Klub Sportowy Katowice

KKS Katowice pod wodzą trenerów Tomasza Nawrockiego, Michała Cebuli oraz trenerki bramkarzy Jessici Ludwiczak, wystąpiły w składzie: Julia Dekarz, Zuzia Pańtak, Emilia Brusik, Oliwia Rak, Antonina Dzierżęga, Dominika Cebula, Janina Schmidt, Malwina Thamm, Milena Jeziorek(bramkarz), Laura Kosno.

Warto dodać, że w eliminacjach (finał wojewódzki) do turnieju ogólnopolskiego, który był rozgrywany na Stadionie Śląskim KKS Katowice zdobył w 5 meczach 65 bramek, nie tracąc żadnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.