Miejsca do okazjonalnej kąpieli
Reklama

Powstaną trzy miejsca w Katowicach do kąpieli w sezonie – dwa w Dolinie Trzech Stawów i jeden przy Stawie Morawa. Będzie można z nich korzystać przez niespełna miesiąc. Projekt uchwały Rady Miasta Katowice w tej sprawie jest obecnie konsultowany na Platformie Konsultacji Społecznych. Miasto ma zamiar utworzyć trzy „miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli”.

Urzędnicy korzystają tutaj z  zapisów ustawy Prawo Wodne, które umożliwia utworzenie okazjonalnych kąpielisk, które mogą działać nie dłużej niż 30 dni. Takie kąpieliska tworzy się, gdy nie jest uzasadnione utworzenie pełnoprawnego kąpieliska.

Reklama

– Jako uzasadnienie braku potrzeby utworzenia w tych miejscach kąpieliska wskazano na niedużą przewidywaną maksymalną liczbę osób korzystających z kąpieli, która będzie wynosić ok. 150 osób dziennie – Dolina Trzech Stawów i ok. 100 osób – Staw Morawa – czytamy w projekcie uchwały.

W sumie kąpieliska mają powstać w trzech miejscach:

– Dolina Trzech Stawów – Staw nr 4 – plaża północna, położonego przy ul. Trzech Stawów, obejmującego wydzielony fragment wód Stawu Nr 4 w Dolinie Trzech Stawów, które ma funkcjonować w okresie od 01.07.2019 r. do 30.07.2019 r. Długość wykorzystywanej linii brzegu będzie wynosić 45 m od środka piaszczystej plaży w kierunku północnym,

– Staw Morawa – położonego przy ul. Morawa 119, obejmującego wydzielony fragment wód Stawu Morawa, które ma funkcjonować w okresie od 01.08.2019 r. do 30.08.2019 r. Długość wykorzystywanej linii brzegu będzie wynosić 80 m. Jednocześnie w dniu 25.03.2019 r. Spółka 3 Stawy S.C. ul. Łęczycka 4/3, 53-632 Wrocław, wystąpiła do Prezydenta Miasta z wnioskiem o wyrażenie zgody na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli pod nazwą:

– Dolina Trzech Stawów – Staw nr 4 – plaża południowa, położonego przy ul. Trzech Stawów, obejmującego wydzielony fragment wód Stawu Nr 4 w Dolinie Trzech Stawów, które ma funkcjonować w okresie od 01.08.2019 r. do 30.08.2019 r. Długość wykorzystywanej linii brzegu będzie wynosić 45 m od środka piaszczystej plaży w kierunku południowym.

Na Platformie Konsultacji Społecznych uwagi można zgłaszać do 10 maja.

Reklama

1 Komentarz

  1. Rozumiem że miasto zadba również o parking dla tych plażowiczów ?? Czy oczywiście odbędzie się to kosztem mieszkańców osiedla na morawie którzy nie mają gdzie zostawić swojego samochodu ponieważ Janusze i Grazyny przyjechały robić syf pod oknami zwykłych mieszkańców??? Czekam na odp….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.