Reklama

Od piątku utrudnienia na DK86 i DK81. W połowie maja początek przebudowy i wielkie korki

D. Frost

Ul. Pszczyńska, wiadukt na DK86 / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Od piątku utrudnienia na DK86 i DK81. W połowie maja początek przebudowy poinformował katowicki magistrat. Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na ulicy Pszczyńskiej zostaną wprowadzone od 26 kwietnia: „w celu budowy tzw. przewiązek”. 

Po ich zakończeniu, w połowie maja, rozpocznie się przebudowa węzła i zostaną wprowadzone zapowiedziane wcześniej przez magistrat zmiany – tj. dwustronne zawężenie ul. Pszczyńskiej oraz zamknięcie zjazdu z autostrady A4 w kierunku na Tychy. Wcześniej magistratu informował, że zmiany zostaną wprowadzone na przełomie kwietnia i maja.

Ograniczenie w ruchu będzie polegało na tymczasowym zawężeniu szybkich pasów ruchu ul. Pszczyńskiej na jezdni zachodniej (w kierunku na Tychy) i wschodniej (w kierunku na Sosnowiec). Jak zapowiadają przedstawiciele Konsorcjum NDI, wykonawcy inwestycji, każdorazowo zawężenia będą wprowadzane tylko przy aktualnie budowanej przewiązce i następnie przesuwać się będą na kolejną. Prace przy budowie przewiązek, zgodnie z planami, mają być realizowane: od 26 do 30 kwietnia – przewiązka na wysokości ul. Kolistej, od 6 do 8 maja – przewiązka na wysokości ul. Górniczego Stanu, od 9 do 11 maja – przewiązka w pobliżu węzła z autostradą A4.

W tym rejonie będą tworzyć się ogromne korki. Miasto apeluje o korzystanie z komunikacji miejskiej.

Na zmiany muszą się także przygotować pasażerowie autobusów linii 672 i 674 – zmienią się zarówno ich trasy, jak i rozkłady jazdy. W trakcie inwestycji autobus linii 674 z Centrum Handlowego 3 Stawy będzie kierował się objazdem ulicami Murckowską, Gospodarczą, następnie Szopienicką do Giszowca, natomiast linia 672 – po wyjeździe z Centrum Handlowego 3 Stawy będzie kierowana na ul. Murckowską, a następnie nawracała na węźle ulic Murckowskiej i Porcelanowej w kierunku ul. Pszczyńskiej i Murcek.

W ramach przebudowy powstaną bezkolizyjne wjazdy i zjazdy z ul. Pszczyńskiej (DK86) w ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) – oraz analogicznie w drugą stronę, dzięki czemu ruch tranzytowy zostanie oddzielony od wewnątrzmiejskiego.

Kompleksowa przebudowa tego węzła drogowego zakończy się w pierwszej połowie 2021 roku. Utrudnienia dla kierowców znacząco zmniejszą się w pierwszej połowie 2020 roku, kiedy do użytku zostaną oddane pierwsze bezkolizyjne połączenia DK 86 z DK 81.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie