foto: www.facebook.com/PolandBusinessRun

Trwa nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej edycji charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Do końca kwietnia do Fundacji organizującej bieg mogą zgłaszać się ci, którzy potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji. W ubiegłym roku takie wsparcie otrzymały aż 84 osoby z całej Polski.

Fundacja Poland Business Run skupia się na pomocy osobom z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach. A tych wbrew pozorom jest w Polsce niemało, co potwierdzają dostępne dane. Według NFZ w samym 2017 r. wykonano w naszym kraju prawie 9,5 tys. amputacji. Tego typu zabieg wykonuje się z wielu różnych przyczyn, kiedy zawiodą inne dostępne metody leczenia.

Reklama

– Wady wrodzone, choroby nowotworowe i układów wewnętrznych, wypadki oraz urazy to najczęstsze powody różnorakich uszkodzeń kończyn oraz amputacji. Nasza Fundacja kompleksowo pomaga właśnie tej grupie – osobom borykającym się z niepełnosprawnością ruchową, które dodatkowo stają przed koniecznością zebrania od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych na rehabilitację i protezy – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Biorąc pod uwagę średnie zarobki w Polsce, mało kogo stać na wyłożenie takiej kwoty. Tymczasem bez nowej kończyny nie sposób wrócić do samodzielności czy pracy zawodowej. W takich sytuacjach pomagają instytucje publiczne, takie jak NFZ i PFRON, jednak na wysokie dofinansowanie mogą liczyć jedynie osoby spełniające szereg określonych kryteriów. Pozostałe zwracają się do różnych organizacji, takich jak Fundacja Poland Business Run.

By zebrać środki niezbędne do pomocy swoim podopiecznym, Fundacja organizuje we wrześniu charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run. Od początku istnienia projektu pomoc otrzymały 434 osoby z niepełnosprawnością ruchową. Również w tym roku, 8 września w dziewięciu miastach Polski (Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i Rzeszowie) wystartują pracownicy firm i korporacji, by pomóc lokalnym beneficjentom.

Na starcie Katowice Business Run w ubiegłym roku stanęło 2845 biegaczy ze 177 firm, dzięki którym udało się zebrać 231 018 zł. W edycji 2018 pomoc otrzymało 6 beneficjentów z woj. śląskiego: 5 z nich uzyskało dofinansowanie do protez kończyn, 1 osoba skorzystała z cennych godzin rehabilitacji i możliwości udziału w obozie parasnowboardowym organizowanym przez Fundację Poland Business Run.

– Dzięki pomocy Fundacji, która dofinansowała moją protezę prawej nogi, znowu mogę chodzić. Jestem dziewczyną, która pomimo innego wyglądu nóg ciągle się rozwija, powróciłam do moich wcześniejszych aktywności jak spacerowanie z moim psem, które uwielbiam. Znowu mogę tańczyć i oczywiście będę jeździć na rowerze: A najlepsze jest to, że dzięki spersonalizowanej protezie mogę jeszcze bardziej podkreślić swoją oryginalność – mówi Natalia Paleczny, beneficjentka Katowice Business Run 2018.

Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Wnioskodawcy mogą liczyć na pomoc finansową do 50 tys. zł, którą będą mogli przeznaczyć na zakup protez, sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc psychologiczną czy konsultacje medyczne. Fundacja dofinansowuje też specjalne tygodniowe turnusy rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie, ośrodku specjalizującym się  w kompleksowej pomocy osobom po amputacji.

Samo zgłoszenie do udziału w projekcie jest proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. – Aby zostać beneficjentem Poland Business Run wystarczy wysłać pocztą tradycyjną na nasz krakowski adres komplet dokumentów wraz z załącznikami, które są dostępne na stronie www.polandbusinessrun.pl w zakładce Dla Beneficjentów. Czekamy na nie do końca kwietnia. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków powołana przez zarząd, w pierwszej kolejności kierując pomoc do osób najbardziej potrzebujących – tłumaczy Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji.

Szansę na pomoc finansową mają również osoby niepełnoletnie, wówczas wniosek powinni złożyć rodzice lub opiekun prawny. Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia dyżurujący pod numerem tel. 504 485 979 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 25 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.