Zaparkowane samochody / fot. InfoKatowice.pl / Erdem Yildiz

Policjanci i Strażnicy Miejscy wzięli się za źle parkujących kierowców w Katowicach. Po zgłoszeniach mieszkańców. Akcja cieszyła się zainteresowaniem przechodniów, którzy zgłaszali swoje spostrzeżenia odnośnie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

– Wychodzenie na przejście dla pieszych za zaparkowanego samochodu bądź manewr omijania na drodze rowerowej, może stwarzać zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści. Stróże prawa w zależności od stopnia popełnionego wykroczenia pozostawiali na przedniej szybie samochodów informację o popełnionym wykroczeniu w postaci upomnienia bądź też dokumentowali wykroczenia i wzywali do stawiennictwa w komendzie właścicieli pojazdów – poinformował Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Kolejne działania w ramach akcji będą realizowane już niebawem. Jak podkreśla katowicka policja, do wielu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku zbyt słabej widoczności uczestników ruchu drogowego, czego przyczyną są między innymi nieprawidłowo zaparkowane pojazdy.

– Zderzenie z jadącym samochodem daje niewielkie szanse na przeżycie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, dlatego apelujemy do kierowców o rozsądne parkowanie  – informuje katowicka policja.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.