W decydującym meczu 2 rundy play-off AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice pokonał ŁKS Łódź 91:76 i zrobił kolejny krok w stronę I ligi. Rywalem katowiczan w ćwierćfinale będzie Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

Rywalizacja z ŁKS-em miała podobny przebieg, jak zmagania w pierwszej rundzie z KKS-em Tarnowskie Góry. Faworyzowani katowiczanie przegrali pierwsze spotkanie we własnej hali, aby pokonać swoich przeciwników na wyjeździe i wreszcie odnieść zwycięstwo w trzecim, decydującym pojedynku przed własną publicznością.

Tym razem podopieczni trenera Mirosława Stawowskiego wygrali 91:76. O zwycięstwie katowiczan zadecydowała trzecia kwarta, w której przy stanie 50:50 zdobyli aż 14 kolejnych punktów. Tej przewagi nie oddali już do końca, chociaż na początku ostatniej kwarty goście przez moment tracili do naszej drużyny już tylko 7 oczek. Potem jednak łodzianie popełnili kilka prostych błędów, dzięki którym Mickiewicz ponownie odskoczył i zapewnił sobie spokojne zwycięstwo. Najlepiej punktującymi zawodnikami gospodarzy w dzisiejszym meczu byli Karol Leszczyński (21 pkt) i Łukasz Szczypka (20 pkt).

W ćwierćfinale rywalem Akademików będzie Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w Wielką Sobotę w Katowicach o godz. 18.00.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 91:76 (23:21, 22:24, 31:18, 15:13)