MCK Katowice / fot. mat. pras.

W MCK odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Będą bezpłatne autobusy z 14 miast, które zaangażowały się w akcję. Oprócz gmin w przedsięwzięciu bierze udział Zarząd Transportu Metropolitalnego, całością natomiast zawiaduje Fundacja Wolne Miejsce, która organizuje m.in. Wigilię dla Samotnych.

Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 10.00. W dotarciu na uroczyste śniadanie pomogą  bezpłatne linie autobusowe utworzone specjalne na te okoliczność przez Zarząd Transportu Metropolitalnego GZM. Rozkład jazdy znajdziecie tutaj.

Reklama

– Ważny jest fakt nawiązania współpracy społecznej ponad granicami administracyjnymi miast członkowskich Metropolii – przekonywał Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

– Dzięki takim wydarzeniom możemy się zatrzymać w pędzącym świecie i podarować sobie odrobinę życzliwości, czy też otworzyć się, na szczerą rozmowę z nieznaną osobą, dla której nasza uważność i obecność już może stanowić prezent świąteczny- mówiła Marzena Szuba, wiceprezydent Katowic.

Dzisiaj też zaprezentowano rozkład jazdy specjalnych linii autobusowych, których trasy zostały zaplanowane tak, by każdy mieszkaniec miast partnerujących wydarzeniu mógł bezpiecznie i bezpłatnie dotrzeć na śniadanie oraz z niego wrócić.

Data: 21 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) 2019 r.

Godz. 10.00 (otwarcie bram od 9.00)

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Plac Sławka i Antalia 1 – Katowice

Bezpłatny dojazd z miast objętych patronatem burmistrzów i prezydentów:

Będzin

Bytom

Chorzów

Czeladź

Dąbrowa Górnicza

Katowice

Mysłowie

Piekary

Ruda Śląskie

Siemianowice Śląskie

Sosnowiec

Świętochłowice

Wojkowice

Zabrze

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.