Kontrola policji / fot. Policja

Jeden na trzech skontrolowanych kierowców w Katowicach tracił dowód rejestracyjny. To były wspólne działania katowickiej drogówki i Inspekcji Transportu Drogowego, które włączyły się w ogólnopolską akcję „Smog”. 

Celem działań była eliminacja z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób może mieć negatywny wpływ na ochronę środowiska np. poprzez nadmierną emisję spalin. W trakcie akcji użyto do badań tzw. mobilnej linii diagnostycznej, która umożliwiała przeprowadzanie badania, podobnego do tego na stacjach diagnostycznych.

– Działania te miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawne pojazdy zagrażające bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczające środowisko naturalne. Kierowcom pojazdów, których wadliwy stan techniczny rażąco naruszał przepisy, były zatrzymywane dowody rejestracyjne z zakazem dalszej jazdy – wyjaśnia Maciej Bajerski z katowickiej policji.  – Podczas działań na terenie Katowic skontrolowano 306 pojazdów i zatrzymano 108 dowodów rejestracyjnych – dodaje.

Reklama
Kontrola na mobilnej stacji diagnostycznej / fot. Policja

Akcja miała również charakter edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza, głównie przez tzw. wtórne pylenie. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że zjawisko smogu spowodowane jest również przez użytkowanie niesprawnych technicznie pojazdów, emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

4 KOMENTARZE

    • A co mnie to obchodzi. Nie stać cię na nowsze, mniej kopcace auto to jazda na rowerze lub autobus. Nie będę wdychal syfu ze starych grychotów bo kogoś nie stać na auto.

  1. jak zwykle wypowiedź jednego, drugiego, trzeciego debila….mnie stać, a innie jak nie mają to niech zapierdalają rowerem…kurwa gosciu jeden z drugim 70% jest aut ze średnią wiekową 15 lat….myslisz ze cale społeczeństwo ma od tak sobie wyjebać kasę na auto???!!!
    moze napisz cos sensownego i niech zrobią dotacje do nowszych aut…nowszych, nie nowych i juz bedzie lepiej….ale taki DZBAN jak TY patrzy na swój czubek nosa i ma wyjebane na resztę….tak to chuja zmienisz 2 spoleczenstwie, a te dowody co zabrali, to zaraz auta będą jeździć tak i tak, bo pierwsza lepsza stacja diagnostyczna podbije i dopuści auto do jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.