Przedszkolaki w CPR / fot. Policja

W Katowicach uczyli maluchy wzywać pomocy. Przedszkolaki z Koszutki wybrały się do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) w Katowicach. Poznawali tam bardzo ważny numer – 112. Pod okiem koordynatora CPR dzieci uczyły się jak wzywać pomocy dzwoniąc na numer alarmowy.

– Każde dziecko może znaleźć się w trudnej sytuacji, kiedy ktoś będzie potrzebował pomocy. To może być nawet ich opiekun. Dzieci teraz wiedzą, że dzwoniąc na numer alarmowy otrzymają profesjonalną pomoc przez całą dobę. Chętne dzieci używając telefonu stacjonarnego i rozmawiając z dyspozytorem CPR ćwiczyły wzywanie pomocy m.in. w przypadku omdlenia rodzica, zauważenia pożaru lub wystąpienia innego zagrożenia – poinformował Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Ćwiczenia z przedszkolakami przeprowadzono w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczny Maluch”.

Wszystkie przedszkolaki za odwagę zostały obdarowane upominkami w postaci plecaków i zawieszek z odblaskiem oraz wyposażeniem do piórnika opatrzone numerem alarmowym 112. Dodatkowo każde przedszkole uczestniczące w programie „Bezpieczny Maluch” otrzymało maskotkę CPR – Ratusia.

Uczestnikami VIII edycji 2018/2019 programu edukacyjno – profilaktycznego są starszaki z Miejskiego Przedszkola nr 14, 20, 48, 52 z dzielnicy Koszutka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.