Ulica Sandacza w Katowicach
Reklama

Tragiczny stan ulicy w Katowicach. Potrzebne utwardzenie nawierzchni ulicy Sandacza w Zarzeczu. Stan drogi jest tragiczny – z apelem do władz Katowic zwrócili się radni z klubu Koalicji Obywatelskiej.  

Ulica Sandacza ma około 300 metrów, prowadzi do osiedla, na którym mieszkają 53 rodziny. Od dłuższego czasu mieszkańcy narzekają na tragiczny stan ulicy, która wymaga utwardzenia. W sprawie do prezydenta Katowic napisali radni Beata Bala oraz Jarosław Makowski.

– Troska samych mieszkańców o drogę nie wystarczy, aby stan nawierzchni pozwolił im na bezpieczny i komfortowy dojazd do swoich domów – pisali radni do prezydenta Katowic. Rajcy wyliczyli, że na osiedlu znajduje się około 108 aut, dziennie droga jest wykorzystywana do około 400 przejazdów.

– Nie licząc oczywiście dostawców, kurierów, firmy zabierającej odpady. Natężenie takiego ruchu na tym odcinku drogi sprawia, że zimą mamy duże dziury, a latem dodatkowo po każdym przejeździe auta unosi się kurz – podkreślali radni.

Władze miasta jeszcze nie ustosunkowały się do wniosku radnych. Mają na to maksymalnie 14 dni.

Reklama

1 Komentarz

  1. Płaczę, deweloper wybudował osiedle, a droga nie chciała się sama utwardzić

    PS Oczywiście chodzi o KAWAŁEK ulicy Sandacza, i to raczej boczną odnogę, właściwą ulicą jeżdżą bez problemu setki aut dziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.