Budowa węzła przesiadkowego Sądowa / fot. UM Katowice

Od dzisiaj zamknięte częściowo dwie ważne ulice w Katowicach – Goeppert-Mayer i Sądowa. Utrudnienia są związane z budową Centrum Przesiadkowego Sądowa, które docelowo ma przejąć funkcję dworca autobusowego przy ulicy Piotra Skargi.

Miasto kilka dni temu ogłosiło kolejny etap prac w rejonie inwestycji, to oznacza duże utrudnienia dla kierowców, które rozpoczynają się dzisiaj tj. 8 kwietnia i potrwają do końca listopada tego roku.

W pierwszym etapie czasowo zostanie  zamknięta połowa szerokości ul. Goeppert-Mayer  od skrzyżowania z ulicą Sądową do skrzyżowania z ulicą Jana Sobieskiego. Ruch będzie prowadzony na tym odcinku po jednym pasie w obie strony.

– Równocześnie zostaje zamknięta ulica Sądowa od Placu Wolności do skrzyżowania z Goeppert Meyer – zapowiadają katowiccy urzędnicy.

Prace związane są z przebudową ul. Goeppert – Mayer oraz ul. Jana III Sobieskiego, a także wykonaniem sieci kanalizacyjnej oraz elektrycznej/teletechnicznej. Sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Sądowa i Goeppert-Mayer będzie wyłączona, natomiast odcinek ul. Sądowej od Placu Wolności będzie dwukierunkowym sięgaczem, zapewniającym dojazd do przyległych obiektów m.in. Sądu. Objazd z Placu Wolności do ul. Sądowej poprowadzony będzie jak wcześniej – ulicą Gliwicką, z jednoczesną zmianą programu sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Gliwicka, Grundmanna i Goeppert-Mayer.   Autobusy z Placu Wolności w dalszym ciągu kierowane będą na fragment ul. 3 Maja pomiędzy Placem Wolności i ul. Słowackiego.

Kolejne zmiany organizacji ruchu w tym rejonie nastąpią w drugiej połowie czerwca.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex z Warszawy, a jej wartość to 57 mln zł (w tym dofinansowanie wynosi ponad 30 mln zł). Projekt zakłada budowę centrum przesiadkowego, obejmującego budynek obsługi pasażerskiej, wiatę peronową, wiatę rowerową, wiatę przystankową oraz otwarty parking samochodowy dla 50 samochodów. Budynek oprócz obsługi podróżnych będzie pełnił funkcję handlowo-usługową.

Zakładany termin zakończenia prac budowlanych to koniec bieżącego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.