GieKSa zremisowała z Chrobrym Głogów 2:2 i nadal brakuje jej trzech punktów do wydostania się ze strefy zagrożonej spadkiem do drugiej ligi.

GieKSa w pierwszej połowie częściej atakowała i stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych, ale tylko raz udało jej się zaskoczyć dobrze dzisiaj dysponowanego Abramowicza, który jeszcze niedawno bronił w katowickiej bramce. Jeśli z przodu podopieczni trenera Dariusza Dudka spisywali się nieźle, to w obronie grali bardzo słabo. Już w 4. min. niepilnowany Ratajczak przejął futbolówkę w polu karnym i mocnym strzałem otworzył wynik. W 20. min. po fatalnym wybiciu niepewnego dziś Pawełka powinno być już 2:0, ale zawodnik Chrobrego, który miał przed sobą pustą bramkę, trafił w słupek. W 35. min. po strzale Błąda Trójkolorowi wyrównali, ale już kilka minut później w polu karnym zupełnie bez sensu sfaulowany został kolejny były zawodnik GieKSy Lebedyński, a jedenastkę na goła zamienił Machaj. Tuż przed przerwą ponownie mógł być remis, ale Śpiączka mając przed sobą jedynie golkipera gości, strzelił kilka metrów od bramki.

W drugiej części gry GKS rzucił się do ataku i już w 52. min. doprowadził do wyrównania po golu głową Śpiączki, który zrehabilitował się za akcję z 45 min. Potem katowiczanie szukali kolejnej bramki, ale Abramowicz kilka razy wykazał się świetnym refleksem i nie dał się już zaskoczyć, choć blisko szczęścia byli m.in. Jędrych, Anon i Śpiączka. Ostatecznie mecz zakończył się więc podziałem punktów. Choć było to czwarte z rzędu spotkanie GieKSy bez porażki, nadal traci ona trzy punkty do drużyn niezagrożonych spadkiem do II ligi.

GKS Katowice – Chrobry Głogów 2:2 (1:2)

Bramki: Błąd, Śpiączka – Ratajczak, Machaj

GKS Katowice: Pawełek – Jędrych, Łyszczarz, Mączyński, Anon, Błąd, Poczobut, Śpiączka, Lisowski, Wawrzyniak, Woźniak (64. Rumin).

Chrobry Głogów: Abramowicz – Michalec, Repka, Ratajczak, Drewniak (73. Pawlik), Lebedyński (86. Kowalczyk), Mandrysz, Maćkowski (56. Nowicki), Stolc, Pestka, Machaj.