Laska z Chin / fot. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Za przesyłkę z chin odsiadka lub kara grzywny. Ktoś kupił laskę, ale to nie była zwykła laska. Towar postanowili szczegółowo sprawdzić celnicy w Katowice Aiport. Jak się okazało przesyłka kurierska zawierała elegancką metalową laskę, która miała ukryte duże ostrze. Sprawę przekazano policji.

Zgodnie z deklaracją w paczce miała znajdować się laska o wartość 20 dolarów. Przesyłka miała trafić do odbiorcy w województwie małopolskim.

– W wyniku kontroli funkcjonariusze rzeczywiście stwierdzili metalową laskę w kolorze czarnym, zakończoną stylizowaną, metalową czaszką. W trakcie wnikliwej kontroli ujawnili, że po odkręceniu czaszki, w lasce znajduje się metalowe ostrze długości ok. 45 cm – informują celnicy.

Laska z Chin / fot. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Zgodnie regulacjami ustawy o broni i amunicji jako broń, traktowane są również ostrza ukryte w przedmiotach niemających wyglądu broni. Sprawa wraz z laską trafiła w ręce policji.

– Kto bez wymaganej rejestracji posiada broń pneumatyczną albo zbywa osobie nieuprawnionej broń pneumatyczną albo miotacz gazu obezwładniającego lub narzędzie albo urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, podlega karze aresztu albo grzywny – przypominają celnicy.

W 2018 roku mundurowi ze śląskiej Służby Celno-Skarbowej podczas odprawy przesyłek zagranicznych ujawnili amunicję, szkielety broni oraz kuszę z celownikiem optycznym. Wiosną zeszłego roku w Oddziale Celnym w Częstochowie funkcjonariusze zabezpieczyli 1092 sztuki amunicji rewolwerowej z USA, ukrytej w metalowej puszce. Towar został zgłoszony jako części samochodowe.

W listopadzie 2018 roku ujawnili nielegalny przywóz z USA na terytorium Polski kompletnej kuszy z celownikiem optycznym. Wszystkie przesyłki zostały zabezpieczone i przekazane policji celem prowadzenia dalszego postępowania

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.