Po bramkach Tuhkanena i Fraszki GieKSa pokonała Podhale Nowy Targ i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Od początku spotkania przewagę na lodzie posiadali katowiczanie, ale dobrze spisywała się obrona gości i Odrobny rzadko musiał się wykazywać swoim kunsztem. Ataki Podhala były jeszcze bardziej sporadyczne i kiedy wydawało się że tercja skończy się bezbramkowym remisem świetne podanie Sawickiego w ostatnich sekundach wykorzystał Tuhkanen, dając gospodarzom zasłużone prowadzenie.

Druga odsłona rozpoczęła się idealnie dla Trójkolorowych, którzy już po kilkudziesięciu sekundach prowadzili 2:0. Bramkę zdobył Fraszko, który wykończył ładną akcję Wronki i Rohtli. W kolejnych minutach katowiczanie próbowali podwyższyć wynik spotkania, ale Odrobny pokazał, że nie na daremno od lat gra w reprezentacji Polski i nie dał się już zaskoczyć. Z drugiej strony nowotarżanie nie mieli wielu okazji do pokonania Lindskouga. Na 17 sekund przed końcem wykorzystali jednak karę Jassa i pomimo dużej przewagi GieKSa prowadziła po dwóch tercjach tylko jedną bramką.

W trzeciej odsłonie żadnej z ekip nie udało się już zdobyć bramki, choć to katowiczanie byli kilka razy bliżej szczęścia, a raz nawet krążek trafił do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się niedozwolonego zagrania nogą. Ostatecznie pojedynek skończył się więc zwycięstwem GKS-u, który tym samym wygrał finał pocieszenia i zdobył brązowy medal.

TAURON KH GKS Katowice – TatrySki Podhale Nowy Targ (1:0, 1:1, 0:0)

1:0 Niko Tuhkanen (Radosław Sawicki, Marek Strzyżowski) 19:59
2:0 Bartosz Fraszko (Jesse Rohtla, Patryk Wronka) 21:05
2:1 Krystian Dziubiński (Joonas Sammalmaa, Marcin Kolusz) 39:43 5/4

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Wronka, Fraszko – Wanacki, Krawczyk, Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Jass, Tuhkanen, Yashin, Starzyński, Sawicki – Skokan, Rohtla, Krężołek.

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (Kapica) – Jaśkiewicz, Kolusz, Różański, Dziubiński, Worwa – Wajda, Tolvanen, Guzik, Zapała, Michalski – Hovinen, Suominen, Moisio, Neupauer, Sammalmaa – Mrugała, Dutka, Słowakiewicz, Kapica, Siuty.