fot. Kinga Wojtala

Jak informowaliśmy w poniedziałek, Urząd Miasta Katowice zamierza wydać do 2023 ponad 12 mln zł na Intel Extreme Masters, największą imprezę e-sportową w naszym kraju. To jednak nie jedyna impreza, którą będzie wspierało miasto. W tym roku przewidziano również wsparcie dla Tauron Nowa Muzyka, Off Festival oraz Mistrzostw Seniorów w Badmintonie.

Tauron Nowa Muzyka

Tauron Nowa Muzyka będzie najmniej kosztowną dla budżetu miasta imprezą ze wszystkich wyżej wspomnianych. Miasto w 2019 roku przeznaczy ze swojego budżetu na ten cel 810 tys. zł. Historia Festiwalu sięga 2006 roku, którego pierwszą edycję zorganizowano w nieczynnym szybie Wilson. Dwie następne odbyły się w Cieszynie.

– Od 2009 roku festiwal powrócił na stałe do Katowic. Najpierw były to tereny nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice“, a w latach 2012–2013 Dolina Trzech Stawów. Od 2014 roku przestrzeń festiwalu to katowicka Strefa Kultury, która powstała na zrewitalizowanych terenach KWK „Katowice“ w dzielnicy Bogucice. W 2010 roku festiwal został laureatem nagrody “European Festival Awards” w kategorii “Najlepszy Mały Festiwal” – czytamy w informacji przygotowanej przez magistrat.

Reklama

W tym roku odbędzie się po raz 14. w dniach 20-22 czerwca ponownie w Strefie Kultury zagoszczą krajowi i zagraniczni wykonawcy muzyki elektronicznej i techno, a największą gwiazdą będą pionierzy electro – KRAFTWERK.

Off Festival

Off Festival zaplanowano w dniach 2-4 sierpnia 2019 r. w Dolinie Trzech Stawów. Będzie to 13. edycja festiwalu, który po raz 9 gości w Katowicach.

-OFF Festival Katowice to jeden z najlepszych europejskich festiwali muzyki alternatywnej, organizowany przez Artura Rojka. Off Festival otrzymał wiele prestiżowych nagród m.in. European Festival Awards 2011 w kategorii Best Medium Festival, czyli Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Co roku Festiwal przyciąga tysiące fanów muzyki z całego świata, a w tym roku do Katowic zawitają takie gwiazdy jak Neneh Cherry, Suede czy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – wylicza katowicki magistrat.

W tym roku miasto Katowice na Off Festival przeznaczy 2,2 mln zł.

Mistrzostwa Seniorów w Badmintonie

W 2018 roku na Mistrzostwa Seniorów w Badmintonie miasto przeznaczyło 200 tys. zł. W tym roku na organizację oraz promocję na terenie miasta magistrat wyda 1,3 mln zł. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 4-11 sierpnia 2018 roku.

– Będzie to największa w historii impreza związana z tą dyscypliną sportu. Przewidziana liczba uczestników to ok. 4000 osób. Rozgrywki pojedyncze i deblowe mężczyzn oraz kobiet w kategoriach wiekowych od +35 do +75 będą miały miejsce w hali Spodka. W ramach promocji wydarzenia w roku 2018 oraz od marca 2019 prowadzona jest akcja społeczna skierowana do seniorów oraz uczniów katowickich szkół, połączona z programem „Shuttle time” dla nauczycieli. Imprezie towarzyszyć będą targi Fair Expo oraz Festiwal Badmintona – czytamy w informacji przygotowanej dla katowickich radnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.