Radni chcą opracowania polityki ochrony drzew w Katowicach. Chodzi o opracowanie systemu standardów i procedur służących ochronie drzew na terenie naszego miasta. Propozycję by opracować taki dokument, wysunęli radni Koalicji Obywatelskiej. Celem ma być doprowadzenie do właściwej ochrony i zarządzania każdym drzewem na terenach publicznych miasta.

Propozycję opracowania polityki ochrony drzew wysunęli radni Koalicji Obywatelskiej: Patryk Białas, Beata Bala, Dawid Durał, Magdalena Wieczorek i Łukasz Borkowski. Taki wniosek ujęli w swojej interpelacji z 26 marca br. Wskazali, że wszelkie cięcia drzew powinny być wykonywane w ostateczności i z najwyższą starannością, by nie doprowadzić do ich obumarcia.

Celem miejskiej polityki ochrony drzew jest doprowadzenie do właściwej ochrony i zarzadzania każdym drzewem na terenach publicznych miasta. Polityka powinna zostać opracowana wspólnie ze środowiskiem naukowym, dendrologami i arborystami, a w szczególności wspólnie z instytucjami miejskimi, które administrują poszczególnymi terenami miasta. Niezwykle ważne jest również stworzenie narzędzi służących monitorowaniu stanu i wdrażaniu profilaktyki zdrowotnej drzew i ochrony przed ryzykami związanymi z upadkiem drzew – napisali radni w swojej interpelacji.

Reklama

Jednocześnie radni chcą, by powstała kompletna baza zieleni informująca o stanie każdego dojrzałego drzewa na terenach publicznych. Dzięki temu Program Ochrony Drzew będzie spójny i transparentny. Konieczne byłoby powstanie instrukcji dokonywania przeglądów drzew. Władze Katowic jeszcze nie odpowiedziały na interpelację radnych. Mają na to dwa tygodnie. W sprawie zapewne będzie musiał się wypowiedzieć Zakład Zieleni Miejskiej oraz Wydział Kształtowania Środowiska UM Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.