Niemal całe życie spędził w szpitalu, ale ma szansę na normalność. Krzyś Kotwa nie ma jeszcze roku a walczył o życie praktycznie od pierwszego oddechu. Ma złożoną, wrodzoną wadę serca – tetralogię Fallota. To wada krytyczna, śmiertelna, ale go nie zabiła. Przeszedł niebezpieczną operację na otwartym sercu i żyje, ale jest do tyłu za rówieśnikami, którzy rozwijali się w naturalnym tempie, gdy Krzyś walczył o życie. Potrzebuje pieniędzy na rehabilitacje. Powrót do zdrowia chłopca to koszt rzędu niespełna 17 tys. zł – dlatego rodzice dziecka proszą o pomoc na portalu Zrzutka. Każda złotówka się liczy, a już udało się zebrać sporą część sumy.

Krzyś od momentu narodzin walczył o życie, teraz czeka go jeszcze walka o normalność, której tak naprawdę nie zna. Dopiero na początku grudnia pierwszy raz pojawił się w domu. Praktycznie całe dotychczasowe życie – 10 miesięcy – spędził na szpitalnych oddziałach.

– Krzyś po urodzeniu został podłączony do leku, mającego utrzymać go przy życiu. Miał tylko kilka tygodni, gdy przeszedł operację na otwartym sercu. Bez niej nie byłoby go z nami – opisuje jego mama Natalia Kotwa. – Synek długo walczył o życie na Oddziale Intensywnej Terapii. Oddychał za niego respirator, próbowano go odłączyć, bezskutecznie… Lekarze kazali nam przygotować się na najgorsze – wspomina.

Krzyś Kotwa

 

Gdy maluch przez dwa miesiące był na OIOMie, to rodzice mogli być przy nim, tylko kilka minut dziennie, ale ten koszmar się już skończył i dziecko ma szansę na powrót, a raczej dopiero początek normalności.

– Robimy wszystko, by zapomnieć o szpitalnym koszmarze, by dać Krzysiowi szansę na normalne życie… Synek wymaga jednak rehabilitacji, bo operacje były dla niego ogromnym obciążeniem. Gdy inne dzieci zdobywały nowe umiejętności, on w szpitalnym łóżeczku walczył o życie – tłumaczy matka dziecka.

Krzyś przez chore serduszka odstaje od rówieśników – jest słabszy, wolniejszy i szybciej się męczy. Jego rozwój jest opóźniony. Musi ćwiczyć pod opieką rehabilitanta, a to kosztuje.

Dlatego rodzice dziecka zdecydowali się szukać wsparcia na portalu Zrzutka. Obecnie udało się zebrać ponad 9 tys. zł. Potrzeba niespełna 17 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom będzie szansa na to, aby dziecko z chorym sercem miało szansę na normalne życie.

Link do zrzutki znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.