Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach najwięcej książek i audiobooków kupuje z Budżetu Obywatelskiego. W zeszłym roku zakupiła ponad 27 tys. książek i ponad 4 tys. audiobooków za kwotę ponad 626 tys. zł. Większość tych pieniędzy pochodziła z Budżetu Obywatelskiego (BO) i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najmniej z dotacji miejskiej.

Przypomnijmy, projekty w ramach BO zgłaszają mieszkańcy i to mieszkańcy głosują na te, które chcą, aby zostały zrealizowane.

Reklama

W sumie MBP w Katowicach w 2018 roku otrzymała ponad 118 tys. zł dotacji z miasta na zakup książek i audiobooków, co pozwoliło nabyć w sumie ponad 4,8 tys. książek i 970 audiobooków. Znacznie więcej otrzymała funduszy z Budżetu Obywatelskiego.

W ramach BO miejska Biblioteka otrzymała ponad 332 tys. zł – kupiono z tego 13,8 tys. książek i 3058 audiobooków. Z pieniędzy, które otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kupiono ponad 8,3 tys. książek i 46 audiobooków.

MBP Katowice otrzymała też 4 tys. zł darowizny, która została wydana na 200 książek.

Plan na 2019 rok to dotacja z magistratu rzędu ponad 232 tys. zł i 291 tys. zł w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pieniądze mają zostać spożytkowane na zakup książek i audiobooków.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego artukuł ilustrujecie zdjęciem księgarni?
    Trochę rzetelności – BIblioteka i Księgarnia – pomimo iż w obu miejscach są książki – to nie to samo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.