GieKSa po 26 minutach prowadziła z Cracovią aż 5:0. Ostatecznie katowiczanie wygrali 5:3 i przegrywają w półfinale play-off już tylko 2:3.

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla GieKSy, która już w 5. min. objęła prowadzenie po świetnym strzale z dystansu Devecki. Kolejne kilkadziesiąt sekund to przewaga gości, którzy byli blisko wyrównania, w 6. min. błąd bramkarza wykorzystał jednak Sawicki i było już 2:0 dla gospodarzy. Podopieczni trenera Toma Coolena nie spoczęli na laurach i jeszcze w pierwszej tercji podwyższyli prowadzenie po trafieniu Rohtli.

Druga odsłona zaczęła się od przewagi Trójkolorowych, którzy w ciągu kilku minut dwukrotnie pokonali niepewnie dziś broniącego Koprivę i na tablicy świetlnej widniał już wynik 5:0! Po piątej bramce do bramki Pasów wszedł Kowalówka, a gra na lodzie się wyrównała. W końcówce przyjezdni wykorzystali grę w przewadze i po raz pierwszy w tym spotkaniu pokonali Lindskouga.

Trzecią tercję katowiczanie zaczęli w osłabieniu i już w 26 sekundzie stracili drugą bramkę. Ten gol wyraźnie dodał skrzydeł gościom, którzy ambitnie próbowali zmniejszyć rozmiar porażki. Katowiczanie, podobnie jak trzy dni temu w Krakowie, dali się zepchnąć do obrony i próbowali szczęścia w kontratakach. Napór przyjezdnych długo nie przynosił żadnego efektu. Na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem, udało im się jednak zdobyć trzecią bramkę, po raz kolejny wykorzystując grę w przewadze, tym razem 6:4.

Kolejny szósty mecz odbędzie się we wtorek w Krakowie. Choć katowiczanie wygrali dwa spotkania z rzędu, cały czas przewagę w półfinale play-off posiadają krakowianie, którzy prowadzą 3:2.

TAURON KH GKS Katowice – Comarch Cracovia 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

1:0 Dusan Devecka (Grzegorz Pasiut) 4:33
2:0 Radosław Sawicki (Niko Tuhkanen, Patryk Wronka) 6:15
3:0 Jesse Rohtla (Maciej Urbanowicz, Dusan Devecka) 15:22 5/4
4:0 Tomasz Malasiński (Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka) 21:09 5/4
5:0 Bartosz Fraszko 25:59 rzut karny
5:1 Miloslav Jachym (Ales Jezek, Emil Svec) 56:50 5/4
5:2 Emil Svec (Marek Tvrdon, Adam Domogała) 40:26 5/4
5:3 Adam Domogała (Mateusz Rompkowski, Mateusz Bepierszcz) 58:24 6/4

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Laakkonen – Wanacki, Jass, Łopuski, Pasiut, Malasiński – Jyrkkio, Tuhkanen, Fraszko, Sawicki, Wronka – Skokan, Krawczyk, Yashin, Starzyński, Urbanowicz.

Comarch Cracovia: Kopriva (Kowalówka) – Kruczek, Charnaok, Drzewiecki, Bryniczka, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Jachym, Jezek, Svec, Domogała, Trvdoń – Bychawski, Gajor, Kamiński, Brynkus, Zygmunt.