W Katowicach będą wycinać drzewa. W zamian pojawią się nasadzenia zastępcze zapewnia katowicki magistrat i przekonuje o konieczności wycinki.

– Drzewa objęte decyzją stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia. Są one zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie ogródków przydomowych, niektóre z nich są mocno pochylone nad ogrodzeniami i/lub posiadają wypróchnienia w pniach – informują katowiccy urzędnicy.

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach przeprowadzi wycinkę w sumie 15 drzew przy ul. Bałtyckiej w Panewnikach, w tym: 8 szt. z gatunku sosna zwyczajna, 4 szt. z gatunku topola osika, 2 szt. z gatunku brzoza brodawkowata i 1 dąb szypułkowy. Termin usunięcia drzew mija 31 grudnia 2019.

Reklama

Decyzja o wycince nakłada obowiązek nasadzeń zastępczych 15 drzew gatunków jesion wyniosły, topola biała i jarząb pospolity przy ulicy Bagiennej, w Parku Leśnym i przy ulicy Szczecińskiej w terminie do 31 grudnia 2019.

Niespełna tydzień temu informowaliśmy o planowanej wycince 20 drzew przy ul. Cedrowej. Zapowiedziano też 8 nasadzeń zastępczych na tej samej ulicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.