Napad na bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie z monitoringu

AM

Napad na bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie z monitoringu. Trwa poszukiwanie sprawców napadu – dwóch mężczyzn weszło do placówki bankowej, przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali pracowników, od których zażądali wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 9:00 przy ulicy Zawiszy Czarnego.

– Do placówki bankowej w Katowicach weszło dwóch mężczyzn. Przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali pracowników placówki i zażądali wydania pieniędzy. Następnie po zabraniu gotówki oddalili się z miejsca. W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów – informuje Aneta Orman z katowickiej policji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Reklama

– Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej na miejscu wykonali oględziny oraz przesłuchali świadków – dodaje rzecznik KMP Katowice.

Na miejsce skierowano również przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu oraz przestępców, którzy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 997 i 112. Na informacje służby czekają mailowo: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.