Po trzech z rzędu porażkach GieKSa w końcu pokonała Cracovię 3:2 i nadal walczy o awans do finału Polskiej Hokej Ligi.

GieKSa po bramkach Cakajika, Fraszki i Urbanowicza wygrywała z gospodarzami już 3:0. Pierwszy gol dla krakowian padł jeszcze w końcówce drugiej odsłony. Trzecia tercja to już niemal nieustanne ataki Cracovii przerywane nielicznymi kontrami GKS-u. Dobrze w bramce Trójkolorowych spisywał się jednak Lindskoug, który dał się zaskoczyć jeszcze tylko jeden raz. W ostatniej minucie do podopiecznych trenera Toma Coolena uśmiechnęło się też trochę szczęścia, gdy od utraty bramki uchroniła ich poprzeczka. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:2, choć ostatnie 32 sekundy gospodarze grali w przewadze 6:4.

Tym samym po czterech półfinałowych spotkaniach jest 3:1 dla Cracovii. Kolejny pojedynek rozegrany zostanie w sobotę w Katowicach.

Comarch Cracovia – TAURON KH GKS Katowice 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

0 : 1 Martin Čakajík ( Maciej Urbanowicz – Oleg Jaszyn ) 16:39
0 : 2 Bartosz Fraszko ( Dušan Devečka – Patryk Wronka ) 22:25
0 : 3 Maciej Urbanowicz ( Filip Starzyński – Oleg Jaszyn ) 33:31
1 : 3 Bartłomiej Bychawski 38:06
2 : 3 Paweł Zygmunt ( Filip Drzewiecki – Pawieł Czarnaok ) 47:05

COMARCH Cracovia: Kopriva (Kowalówka) – Kruczek, Charnaok, Drzewiecki, Bryniczka, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Bychawski, Jezek, Svec, Domogała, Trvdoń – Kisielewski, Gajor, Kamiński, Brynkus, Zygmunt.

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Rohlta, Laakkonen – Wanacki, Jass, Łopuski, Pasiut, Malasiński – Jyrkkio, Tuhkanen, Fraszko, Sawicki, Wronka – Tomasik, Krawczyk, Jaszyn, Starzyński, Urbanowicz.